Dead Nation - Jeszcze więcej zombie!

Ponad 11 miliardów nieumarłych padło na całym świecie od naszych luf. Jak się okazuje ludzie to gatunek, który tak łatwo przerobić się na potrawkę nie da. Już niedługo będziemy mieli okazję kolejny raz sięgnąć po broń...

A to za sprawą dodatku do Dead Nation o nazwie "Road of Devastation". Sam fakt wypuszczenia dodatku nie dziwi bo gra jest wręcz wyborną rozwałką. Wdrążenie w rozgrywkę prostej, aczkolwiek cwanej mechaniki podliczeń statystycznych dla danego kraju sprawiło, że na całym świecie łowcy umarlaków wyszli z ukrycia. Warto wspomnieć, że Polacy jako naród są w tej dziedzinie "sportu" naprawdę świetni, gdy ostatnio odwiedzałem grę zajmowaliśmy 3 miejsce, zaraz za Japonią i Ameryką, a jak wiadomo tam graczy znacznie więcej. Jest więc naprawdę dobrze i zombie w naszym pięknym kraju obawiać się nie musimy.

Niestety obrazki to jedna z nielicznych rzeczy jakie o dodatku wiemy. Pakiet na pewno będzie zawierać przynajmniej trzy plansze i zupełnie nieznanych umarlaków, których ubijemy nowymi zabawkami. Szykuje się więc kolejna jazda bez trzymanki. Chyba czas bym powrócił do gry, niestety aż tak dobry w te klocki nie jestem... cóż w czasie inwazji zombie pewnie byłbym "blondynką", która ginie zawsze na początku filmu. Ale fakt ten nie przeszkadza mi świetnie się bawić. Gra Housemarque choć mała, jest po prostu WIELKA i basta.