Dead Space Remake - premiera, wymagania, gameplay, pre-order. Wszystko, co wiemy o grze

Zbieramy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat gry Dead Space Remake.

Dead Space Remake (fot. Motive Studio/Damian Kubik/PCWorld.pl)

Dead Space miał swoją premierę w 2008 roku i z miejsca stał się grą niemal kultową. Klaustrofobiczne lokacje, gęsty klimat oraz świetnie opracowana rozgrywka (jak na tamte lata) sprawiły, że wiele osób wprost zakochało się w produkcji Visceral Games. Teraz, 14 lat po premierze czekamy z niecierpliwością na premierę gruntownie odświeżonej wersji tego hitu. W jednym miejscu zbieramy najważniejsze informacje na temat Dead Space Remake.

Dead Space Remake - data premiery i platformy

Dead Space Remake zadebiutuje 27 stycznia 2023 roku. Gra będzie dostępna na konsolach PS5 i Xbox Series X/S oraz komputerach osobistych. Twórcy chcąc podarować graczom jak najbardziej dopracowany produkt zrezygnowali ze wsparcia poprzedniej generacji konsol.

Zobacz również:

Gra będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej. Twórcy zadbali o polski dubbing.

dead_space_remake

Dead Space Remake (fot. Motive Studio)

Dead Space Remake - fabuła i rozgrywka

Fani i weterani serii doskonale znają fabułę Dead Space. Wydanie odświeżonej wersji jest jednak świetną okazją, aby także nowi gracze poznali ten tytuł. Podczas rozgrywki wcielimy się w postać Isaaca, inżyniera, który po wejściu na pokład statku USG Ishimura odkrywa przerażającą prawdę. Cała załoga została wymordowana, a jego partnerka Nicole jest uwięziona w tym mało gościnnym miejscu. Korzystając ze swoich umiejętności i niesamowitej odwagi nasz bohater zrobi wszystko, aby pomścić załogę i odnaleźć kobietę.

dead_space_remake

Dead Space Remake (fot. Motive Studio)

Tak samo jak w oryginale, rozgrywkę będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Przemierzając klaustrofobiczne korytarze Ishimury będziemy walczyć z Ksenomorfami, które zrobiły sobie ze statku swój nowy dom. Korzystając z działka plazmowego będziemy mogli pozbawiać ich kończyn (w celu spowolnienia) oraz ostatecznie wykańczać. Do unicestwiania wrogów możemy także wykorzystywać elementy środowiska, takie jak wybuchające beczki, łatwopalne substancje oraz śluzy powietrzne.

Weterani i fani serii trafią do świetnie znanego środowiska, które działa i wygląda o wiele lepiej niż w pierwowzorze. Nowi gracze zaś będą mieli okazję przeżyć doskonałą przygodę w samym sercu mrocznego kosmosu.

Dead Space Remake - ulepszenia

Twórcy Dead Space Remake zapowiadają, że chcą w pełni wykorzystać moc konsol nowej generacji. Dyrektor kreatywny projektu powiedział wprost, że nie znajdziemy tutaj "odświeżonych" elementów gry, takich jak tekstury czy animacje. Wszystko zostało stworzone od początku, dzięki czemu będziemy mieć do czynienia z praktycznie nową grą, która powstała na podstawie produkcji z 2008 roku.

W wielu przypadkach, kiedy mówimy o next-genowych aktualizacjach, wspominamy o tym, że twórcy zadbali o skrócone czasy ładowania. Okazuje się, że Motive Studio całkowicie chce z nich zrezygnować. W jednej z wypowiedzi mogliśmy usłyszeć.

Chcemy, aby zanurzenie w grę było jeszcze głębsze dzięki w pełni interaktywnemu doświadczeniu, od ekranu początkowego do napisów końcowych. Nie chcemy, aby cokolwiek wyciągnęło Cię z tego doświadczenia i nie chcemy żadnych cięć. (...) Nie będzie żadnego momentu, w którym przerwiemy twoje doświadczenie, przerwiemy twoją rozgrywkę. Możesz grać bezproblemowo od ekranu startowego do napisów końcowych.

dead_space_remake

Dead Space Remake (fot. Motive Studio)

dead_space_remake

Dead Space Remake (fot. Motive Studio)

Rewolucji doczekał się także dźwięk, który jest niezwykle ważny w przypadku survival horrorów. Gra będzie obsługiwała dźwięk przestrzenny 3D, dzięki któremu jeszcze lepiej będziemy mogli zanurzyć się w rozgrywkę. W grze będzie także dostępny system A.L.I.V.E., który oznacza Adrenaline, Limbic System Response, Intelligent Dialog, Vitals i Exertions. To on odpowiada za nasze wrażenia dźwiękowe związane ze stanem głównego bohatera. Przykładowo, jeśli zmniejszy się jego poziom zdrowia, zmieni się także m.in. oddech czy ścieżki dialogowe. Pozwala to jeszcze bardziej wczuć się w klimat gry.

Dead Space Remake - trailer i gameplay

Dead Space Remake - gameplay i wideo twórców

Dead Space Remake - Edycja kolekcjonerska i pre-order

Odświeżona wersja gry Dead Space będzie mogła pochwalić się bogatą wyposażoną edycją kolekcjonerską. Podobnie bogaty powinien być portfel, ponieważ to wydanie swoje kosztuje. Najbardziej wypasiona wersja gry została wyceniona na 274,99 dolarów, co daje nam ponad 1300 zł. Nie jest to oczywiście najdroższa kolekcjonerka jaką można dostać, jednak cena nadal robi wrażenie. Za te pieniądze dostaniemy:

 • Gra w pudełku na wybraną platformę
 • Soundtrack na płycie CD
 • Litografia z motywem z gry
 • Steelbook
 • 4 Miniplakaty
 • Przypinka z markerem
 • Naszywka Ishimura
 • Statuetka markera (10 cm)
 • Replika hełmu naturalnej wielkości
Dead Space Remake - premiera, wymagania, gameplay, pre-order. Wszystko, co wiemy o grze

Dead Space Edycja Kolekcjonerska (fot. EA)

Każdy, kto jednak zdecyduje się na standardowe wydanie gry, może już w tej chwili złożyć zamówienie przedpremierowe na edycję cyfrową.

Dead Space Remake - wymagania sprzętowe na PC

Minimalne

 • System operacyjny: Window 10 64-bit
 • Procesor: Ryzen 5 2600x, Core i5 8600
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD RX 5700, GTX 1070
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 50 GB

Rekomendowane

 • System operacyjny: Window 10 64-bit
 • Procesor: Ryzen 5 5600X,Core i5 11600K
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Radeon RX 6700 XT, Geforce RTX 2070
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 50 GB

Dead Space Remake - gra na długim materiale z rozgrywki

W sieci dostępny jest godzinny materiał z rozgrywki w Dead Space Remake. Trzeba przyznać, że wideo robi wrażenie.

Dead Space Remake - gdzie kupić najtaniej?

Dead Space na PC - gdzie kupić najtaniej?

Dead Space na PS5 - gdzie kupić najtaniej?

Dead Space na Xbox Series X/S - gdzie kupić najtaniej?

Dead Space (2008) vs Dead Space 2023

Zobacz także: Najlepsze nadchodzące gry RPG. Na te tytuły czekam najbardziej


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: