Dead Space wygląda nieziemsko! Znamy datę premiery

Dead Space Remake ma realne szanse na zostanie jednym z najbardziej klimatycznych i najlepiej wyglądających horrorów. Poznaliśmy datę premiery.

Dead Space (fot. Motive)

Każdy, kto grał w oryginalne Dead Space wie, że klimat tej produkcji w swoim czasie był wręcz nie do podrobienia. Horror science-fiction, klaustrofobiczne lokacje, niepokój i poczucie zagrożenia na każdym kroku sprawiały, że wiele osób zakochało się w tej grze. Poznaliśmy datę premiery oraz zobaczyliśmy postępy w tworzeniu gry.

Dead Space Remake zadebiutuje na rynku 27 stycznia 2023 roku.

Po streamie twórców, którzy podczas wydarzenia skupili się w 100 % na oprawie graficznej można powiedzieć wprost, że Motive odrobiło zadanie domowe i Dead Space Remake ma realną szansę na zostanie jednym z najbardziej klimatycznych i najlepiej wyglądających horrorów. Poszczególne lokacje zostały mocno rozbudowane o dodatkowe elementy. Nie będziemy mieć już do czynienia, tak jak w oryginale z prostymi teksturami. Zostały one "dopieszczone" w sposób, który pozwoli na jeszcze większą immersję i poczucie ciągłego zagrożenia i niepokoju.

Zobacz również:

dead_space_remake

Dead Space Remake (fot. YouTube/Dead Space)

Ewolucji doczekał się także wygląd pancerza głównego bohatera. Twórcy skupili się na dodaniu większej ilości szczegółów i nowych elementów, na co pozwoliła moc urządzeń nowej generacji.

dead_space

Dead Space Remake (fot. YouTube/Dead Space)

Na szczególną uwagę zasługują także modele przeciwników. Jeżeli w pierwszej części Dead Space potrafiły one znacznie przyspieszyć bicie serca, tak w odświeżonej wersji wyglądają po prostu obłędnie.

dead_space_remake

Dead Space Remake (fot. YouTube/Dead Space)

Kilka słów należy poświęcić także kwestii oświetlenia, które spełnia ogromną rolę w budowaniu klimatu i napięcia w grach takich jak Dead Space. Przy projektowaniu tego elementu twórcy skupili się na tym, aby jak najlepiej oddać klimat horroru osadzonego w formule science-fiction. Podczas transmisji sami wielokrotnie powtarzali, że to właśnie atmosfera jest jednym z najważniejszych elementów Dead Space a nawet swego rodzaju narratorem.

Na koniec mogliśmy zobaczyć fragment rozgrywki z wersji pre-alpha. Już na tak wczesnym etapie gra wygląda świetnie. Jesienią tego roku pojawi się oficjalny gameplay.

Całość transmisji znajdziecie poniżej:

Zobacz także: Prey, Jotun: Valhalla i Redout za darmo. Sprawdź, jak odebrać gry


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: