Debiut Apple Remote Desktop 3

Firma Apple przedstawiła najnowszą wersję oprogramowania do zdalnego zarządzania komputerami o nazwie Apple Remote Desktop 3. Program można uruchamiać zarówno na starszych komputerach PowerPC, jak i na platformie Intela.

Apple Remote Desktop (ARD) to najlepszy program do zarządzania Macintoshami w sieci. W nowej wersji pojawiło się wiele nowych funkcji zapewniających ścisłą integrację z systemem Mac OS X 10.4. Oznacza to na przykład możliwość użycia wyszukiwarki Spotlight do znajdowania informacji na wielu komputerach. Pojawiło się także 30 akcji Automatora, które znacznie ułatwiają wykonywanie typowych czynności administracyjnych. Za pomocą nowego widgetu Dashboarda można wygodnie monitorować zdalne systemy. Z kolei funkcja AutoInstall służy do automatycznego instalowania oprogramowania na komputerach przenośnych po ich podłączeniu do sieci.

Wprowadzono także długo oczekiwaną możliwość przenoszenia plików między komputerami poprzez przeciąganie i upuszczanie. W nowej wersji ARD można nawet kopiować i wklejać dane ze schowka na różnych komputerach. Połączenia między poszczególnymi systemami są szyfrowane.

Dostępne są dwie wersje programu. Pierwsza z nich kosztuje 299 USD i umożliwia zarządzanie 10 komputerami. Aby możliwa była obsługa dowolnej liczby systemów, należy zainwestować 499 USD. Niestety, nie jest dostępna aktualizacja dla użytkowników poprzednich wersji.

Więcej informacji: Apple