Debiut Dooma III na Quakecon 2003!

id Software i Activision zapowiedziały, że w trakcie QuakeCon 2003, fani gry będą mogli po raz pierwszy zakosztować tego, co Doom III będzie miał do zaoferowania trybie multiplayer.

Podczas QuakeCon 2003, który odbędzie się w dniach 14 - 17 sierpnia 2003 r. w Dallas w Adam's Mark Hotel, uczestniczący tego wydarzenia jako pierwsi na świecie zagrają w Dooma III, na przeznaczonej dla czterech osób mapie typu Detchmach w trybie multiplayer. Mapa, na której zmierzą się gracze, została stworzona wspólnie przez id Software i programistów z brytyjskiego studia Splash Damage. Studio, które współpracowało już z iD przy tworzeniu map do Wolfenstein: Enemy Territory, jest współtwórcą niemal wszystkich map do Dooma III, przeznaczonych do rozgrywek w trybie multiplayer.

"Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na uświetnienie takiego wydarzenia jak QuakeCon, niż umożliwić naszym fanom rozegranie kilku pojedynków w Dooma III w trybie multiplayer" – powiedział Todd Hollenshhead, szef iD Software - "QuakeCon, naszym zdaniem, jest też najbardziej odpowiednim miejscem na debiut, gry takiej jak Doom III".