Debiut Neo IDVD

Amerykańska firma Eisa.com wprowadza na rynek odtwarzacz DVD wyposażony w modem, umożliwiający korzystanie z podstawowych usług internetowych.

W poniedziałek firma Eisa.com zaprezentowała urządzenie o nazwie Neo IDVD, łączące w jednej obudowie odtwarzacz DVD oraz modem 56 Kb/s. Sprzęt wyposażony jest w oprogramowanie, pozwalające na przeglądanie stron internetowych czy obsługę poczty elektronicznej. Neo IDVD wymagać będzie podłączenia jedynie do telewizora i linii telefonicznej - przewidywana cena mającego pojawić się na rynku w połowie maja urządzenia wynosi 99 USD. Aby wykorzystywać IDVD do surfowania w sieci, należy podpisać z Eisa.com kontrakt na opłacanie przez dwa lata miesięcznego abonamentu w wysokości 23,95 USD.

Jak mówi Chis McKie, rzecznik Eisa.com, wybór odtwarzacza DVD jako urządzenia bazowego spowodowany jest rosnącą popularnością tego standardu. Firma chce dotrzeć zarówno do osób nie mających dostępu do Internetu w domu, jak i użytkowników PC, pragnących dodatkowego urządzenia dostępowego, np. umieszczonego w innym pokoju. Urządzenie ma bezprzewodową klawiaturę z wbudowanym padem ułatwiającym nawigację oraz pilota, pozwalającego na obsługę napędów DVD, CD i podstawowych funkcji przeglądarki. IDVD obsługiwany jest przez oprogramowanie IEnhance stworzone przez Planetweb, m.in. aplikację zapewniającą dostęp do sieci, obsługę e-mail, IRC, oferuje też funkcje ochrony rodzicielskiej. Oprogramowanie to pozwala na przeglądanie dowolnych stron, jednakże nie obsługuje pluginów.


Zobacz również