Debiut Radius FireWire Digital Video Editing Kit

Firma KDS ogłosiła premierę Radius FireWire Digital Video Editing Kit, kompletnego zestawu do domowej edycji cyfrowego wideo.

Producent wyświetlaczy i sprzętu elektronicznego firma KDS przedstawiła Radius FireWire Digital Video Editing Kit, kosztujący około 50 USD kompletny zestaw do edycji filmów stworzonych przy pomocy cyfrowych kamer.

Zestaw składa się z karty FireWire PCI, 6-4 pinowego przewodu FireWire oraz oprogramowania. Karta PCI współpracuje zarówno z komputerami PC i Macintosh oraz wyposażona jest w dwa porty FireWire zapewniające współpracę z rozmaitymi typami kamer DV, włącznie z modelami Sony, JVC czy Panasonic.

Do karty dołączony został zestaw oprogramowania, który pozwala importować, edytować i dodawać specjalne efekty do filmów DV. Pakiet zawiera m.in. program Digital Origin's EditDV Unplugged, który służy do przechwytywania obrazów z kamery na twardy dysk, dodawania podtytułów, stopek, wprowadzania muzyki, grafik oraz przygotowywania materiałów do publikacji na witrynie internetowej.

Poza tym Radius FireWire Digital Video Editing Kit zawiera aplikację Cleaner EZ 4 firmy Terran Media, przeznaczoną specjalnie do edycji materiałów z myślą o WWW.

Według przedstawicieli firmy KDS minimalne wymagania sprzętowe do korzystania z pakietu to np. komputer Power Mac G3 z portami FireWire, Mac OS 8.6 albo nowszy, 32 MB pamięci RAM, slot PCI i napęd CD-ROM.

www.kdcusa.com


Zobacz również