Debiut wyszukiwarki XML

Firma Sequoia Software rozpoczęła sprzedaż mechanizmu indeksującego Xdex, który umożliwi internautom przeprowadzanie szczegółowego wyszukiwania dokumentów zapisanych w języku XML.

Firma Sequoia Software przedstawiła Xdex: pierwszą wyszukiwarkę dokumentów XML, pracującą na serwerach Windows NT i podłączaną bezpośrednio do Microsoft Management Console. "Xdex jest pierwszym narzędziem z planowanej przez nas serii, która umożliwi programistom w pełni wykorzystać język XML w handlu elektronicznym oraz pozwoli na inteligentne indeksowanie i przeszukiwanie dokumentów XML" - stwierdził menedżer produktu Clay Richardson.

Xdex ma zapewnić twórcom stron WWW możliwość oferowania internautom selektywnych i ścisłych wyników wyszukiwania. Przykładowo, jeśli ktoś poszukuje informacji o mieście Columbia za pomocą portalu działającego z wykorzystaniem XML i stosującego mechanizm indeksujący Xdex, to nie otrzyma informacji o rzece Columbia czy uniwersytecie Columbia.

"Każdy, kto tworzy dokumenty XML bądź otrzymuje je od partnerów handlowych, jest potencjalnym użytkownikiem Xdex" - oświadczyła Tracy Ryan z Sequoia Software. Xdex będzie sprzedawany w cenie 1995 USD.


Zobacz również