Debiutują słuchawki bezprzewodowe Fresh’ N Rebel Clam ANC z aktywną redukcją szumów

Oferta holenderskiej marki audio Fresh’ N Rebel powiększyła się w ostatnim czasie o bezprzewodowe słuchawki nauszne z aktywną redukcją szumów. Model Clam ANC zadebiutował przy okazji wrześniowych targów IFA 2018 w Berlinie i już teraz trafia do sklepów na terenie całej Europy. Czym może do siebie przyciągnąć potencjalnych konsumentów?

Słuchawki Fresh’ N Rebel Clam ANC

Nauszniki bezprzewodowych słuchawek Fresh’ N Rebel Clam ANC zostały wykonane ze skóry proteinowej. Powstaje ona przez połączenie specjalnej żywicy z proteinowym proszkiem uzyskanym ze skorupek jajek. Umieszczone w nausznikach poduszki dopasowują się do kształtu uszu użytkownika i nie powodują dyskomfortu. Składana konstrukcja pozwala łatwo przewozić słuchawki w plecaku lub torbie. Przetworniki w środku mają średnicę 40 mm.

System aktywnej redukcji szumów (ANC - Active Noise Cancelling) bazuje na mikrofonach rejestrujących dźwięk na zewnątrz słuchawek. Następnie nakłada się go na bazowy sygnał przy odwróceniu fazy i w ten sposób oba wzajemnie się niwelują. To rozwiązanie znacznie poprawia komfort słuchania muzyki w zatłoczonych i głośnych miejscach. Słuchawki Fresh’ N Rebel Clam ANC korzystają z łączności bezprzewodowej przez protokół Bluetooth.

Debiutują słuchawki bezprzewodowe Fresh’ N Rebel Clam ANC z aktywną redukcją szumów

Fresh’ N Rebel Clam ANC

Wbudowana bateria zdaniem producenta pozwoli na 35 godzin pracy. Ładowanie odbywa się przez port microUSB dołączonym do zestawu kablem i trwa mniej więcej 3 godziny. Sterowanie odtwarzaniem i głośnością zapewniają umieszczone na obudowie przyciski. Znajdziemy tam również niewielki mikrofon służący do prowadzenia rozmów telefonicznych. Słuchawki ważą zaledwie 260 gramów. Wyceniono je na 149,99 euro.