Debiutuje Office Online, czyli "nowy" pakiet biurowy od Microsoftu

Office Online to nie zupełnie nowa usługa, a nowa nazwa przeglądarkowej wersji bezpłatnego pakietu biurowego od Microsoftu, dotychczas funkcjonującego pod mianem Office Web Apps. To też kolejny w przeciągu dwóch dni zabieg firmy z Redmond, mający za zadanie dotarcie ze swoimi usługami w chmurze do nowych klientów.

Po wczorajszej zmianie nazwy dysku w chmurze ze SkyDrive na OneDrive przyszła kolej na rebranding webowej wersji pakietu biurowego od Microsoftu. Od teraz nie będzie stosowana już nazwa Office Web Apps, którą Microsoft uznał za niefortunną. Wszystkie części pakietu, takie jak np. darmowy webowy Word i Excel, będą częścią pakietu nazwanego po prostu Office Online.

Wcześniej przeglądarkowe edytory plików DOCX, XLSX i PPTX dostępne były z poziomu webowej wersji dysku w chmurze SkyDrive (teraz OneDrive) i mało osób wiedziało o możliwości darmowej edycji plików Office. Teraz dostęp do webaplikacji dostępny będzie prosto z Office.com. Microsoft ma nadzieję, że zwiększy to świadomość istnienia tego narzędzia wśród osób korzystających z systemu Windows.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [28.10.2021]
Debiutuje Office Online, czyli "nowy" pakiet biurowy od Microsoftu

Office Online jest nie tylko konkurentem Google Docs, ale też darmową alternatywą dla płatnej wersji Office 365. Tam w ramach abonamentu użytkownik otrzymuje dostęp do pełnego pakietu biurowego, który może zainstalować na pięciu różnych urządzeniach. Office Online nie będzie miał oczywiście wszystkich funkcji płatnego Office 365, ale powinien być wystarczający dla większości domowych użytkowników. Dużym plusem jest możliwość synchronizacji plików między urządzeniami poprzez OneDrive. Edytować można je z poziomu przeglądarki, ale wersja offline może zostać zapisana też na dysku. To spora przewaga Office Online nad Google Docs.

źródło: neowin.net