Debiutuje Sony Xperia Z3 w wersji Dual SIM, ale smartfona nie kupisz u operatora

Sony Xperia Z3 jest jednym z nowych smartfonów japońskiego producenta, który został zaprezentowany w minionym tygodniu podczas targów IFA 2014 w Berlinie. Oprócz podstawowej edycji tego telefonu i nieco mniejszej wersji Xperia Z3 Compact, pełnowymiarowy smartfon Sony doczeka się też wersji Dual SIM. Próżno jednak będzie szukać jej u operatorów.

Xperia Z3 będzie kolejnym smartfonem z górnej półki, który doczeka się wersji ze slotem na dwie karty SIM. Przez wiele lat jedynie tylko w przypadku wybranych produktów ze średniej i niskiej półki cenowej można było szukać telefonu, który obsługuje tryb Dual SIM. Zaczyna się to zmieniać.

Jednym z topowych smartfonów z Androidem pozwalającym korzystać z dwóch kart był między innymi HTC One. Teraz urządzenie Dual SIM z górnej półki zaoferowało użytkownikom Sony. Wcześniej japońska firma stosowała dwa sloty wyłącznie w tańszych urządzeniach. Nowa Xperia Z3 w wolnej sprzedaży będzie domyślnie wyposażona w możliwość obsługi dwóch kart jednocześnie.

Niestety nie ma raczej szans na to, że Xperia Z3 Dual SIM trafi do oferty polskich sieci komórkowych. Nie jest to jednak zaskoczeniem, bo operatorom nie na rękę jest sprzedaż urządzeń, w których można korzystać z karty SIM od innej firmy w celu np. obniżenia kosztów świadczonych przez telekomy usług.

Nie jest to niestety dobra wiadomość dla osób zainteresowanych smartfonem Sony ze slotem na dwie karty, ponieważ ten wariant urządzenia będzie prawdopodobnie droższy na wolnym rynku od wersji na jedną kartę SIM, która trafi też do operatorów. Na ustabilizowanie się cen po premierze będziemy musieli jednak nieco poczekać. Xperia Z3 Dual SIM dostępna jest już w przedsprzedaży za 2899 złotych, a za złotówkę można do niej dokupić zegarek Sony SmartWatch 2.