Debiutuje gamingowy Xiaomi Black Shark Helo. Pierwszy smartfon z 10 GB pamięci RAM

Doczekaliśmy się pierwszego smartfonu z ilością pamięci RAM, której nie powstydziłyby się nawet komputery stacjonarne. I znów jako pierwsi zrobili to Chińczycy z Xiaomi, debiutując z najnowszym wcieleniem gamingowego smartfonu Black Shark. Model Helo w wersji Sports Edition daje graczom rekordowe 10 GB pamięci operacyjnej.

Xiaomi Black Shark Helo

Pierwsza odsłona Xiaomi Black Shark zadebiutowała w kwietniu tego roku. Jednak technologiczna przepaść jaka dzieli tamto urządzenie od obecnego wcielenia wydaje się gigantyczna. Wystarczy wziąć pod uwagę chociażby przesiadkę z technologii LCD w ekranie dotykowym na AMOLED. Panel o przekątnej 6 cali wyświetla obraz w rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Czytnik linii papilarnych został przeniesiony na tył telefonu, a z przodu zniknął jedyny fizyczny przycisk. Producent zdecydował się na umieszczenie po bokach stereofonicznych głośników skierowanych frontem do użytkownika.

Debiutuje gamingowy Xiaomi Black Shark Helo. Pierwszy smartfon z 10 GB pamięci RAM

Xiaomi Black Shark Helo

Oczywiście w środku znajdziemy topowy obecnie procesor Qualcomm Snapdragon 845 i zależnie od wariantu od 6 do wspomnianych 10 GB pamięci RAM. W wersji Sports Edition ilość dostępnego miejsca na dane zostaje podwojona do 256 GB. O odpowiednio wydajne chłodzenie pracującego CPU dba układ dwóch rurek cieplnych. Obudowa Xiaomi Black Shark Helo mimo dużo obciążenia smartfonu ma pozostawać chłodna. Znajdujący się na niej przycisk Shark Space ma dodawać kopa urządzeniu, ograniczając działanie wszelkich zbędnych procesów w tle.

Na szczęście nie zapomniano o odpowiednio pojemnej baterii (4000 mAh). Xiaomi Black Shark Helo do najlżejszych nie należy (190 gramów). Ma na pokładzie dwuzakresowe Wi-Fi, Bluetooth 5.0 i LTE, a podstawowa wersja sprzedawana będzie w Chinach za równowartość 461 dolarów. Topowa wersja z 10 GB pamięci RAM to już wydatek 605 dolarów. Premiera na półkach sklepowych już 12 grudnia.