Debiutuje tańsza konsola Xbox One od Microsoftu pozbawiona kontrolera Kinect

Zgodnie z przewidywaniami analityków z firmy IDC firma Microsoft wprowadziła dzisiaj do sprzedaży kolejną wersję Xboksa One. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom Microsoftu, że Kinect jest niezbędnym elementem wyposażenia, nowa wersja konsoli nie ma już tego dodatku w zestawie, co pozwoliło na znaczne obniżenie ceny urządzenia.

Konsol Xbox One wyglądała na pierwszych prezentacjach Microsoftu zupełnie inaczej, niż finalnie dostępny produkt. Z początku Microsoft planował przypisywanie kupionych płyt z grami do konta użytkownika, konieczność stałego podłączenia konsoli do internetu oraz kontroler ruchowy Kinect w zestawie. Jeszcze przed premierą gigant z Redmond powrócił do pomysłu klasycznej dystrybucji gier na płytach oraz zniósł wymaganie dotyczące stałego podłączenia urządzenia do sieci.

Teraz Microsoft wycofuje się z kolejnego pomysłu, jakim było wkładanie do pudełek z konsolą Xbox One kontrolera ruchowego. Już niedługo do sprzedaży trafi nowy, tańszy zestaw z urządzeniem Microsoftu pozbawiony Kinecta. Użytkownicy samej konsoli zostaną co prawda pozbawieni związanych z nim możliwości, takich jak obsługa głosem. Nie będzie też możliwe granie w gry, w których sterowanie odbywa się za pomocą ruchu.

Debiutuje tańsza konsola Xbox One od Microsoftu pozbawiona kontrolera Kinect

Dzięki pozbyciu się kontrolera Kinect z zestawu z grą Microsoft jest w stanie obniżyć cenę konsoli o 100 dolarów. Sama konsola będzie dzięki temu kosztować dokładnie tyle samo, co konkurencyjne PlayStation 4, czyli 399 dolarów. W przypadku konsoli Sony od samego początku kontroler ruchowy PlayStation Camera oferowany jest jako dodatkowe akcesorium

Przypominamy też, że konsola Xbox One od Microsoftu nie jest jeszcze dostępna oficjalnie w Polsce, ale ma zadebiutować w naszym kraju już w listopadzie tego roku.

źródło: kotaku.com