Deckadance - wirtualny DJ

Firma Image Line, specjalizująca się w tworzeniu programów do obróbki dźwiękowej, udostępniła najnowszą wersję programu Deckadance, czyli wirtualnej aplikacji dla DJ’a.

Deckadance - wirtualny DJ

deckdance

Deckadance to wirtualny stół mikserski imitujący te używane w studiach nagraniowych. Teraz każdy, nawet początkujący użytkownik, może przez chwilę poczuć jak prawdziwy DJ i stworzyć własny set. Narzędzie jest proste w obsłudze, kontrola odbywa się poprzez klawiaturę i myszkę ale istnieje możliwość podłączenia dodatkowego sprzętu, takiego jak kontrolery MIDI czy systemy CD.

Aplikacja posiada dwie możliwości instalacji. Wersja "standalone" albo jako VSTi plugin (wtyczka efektowa używana w większości programów do obróbki dźwięku). Interfejs posiada wbudowane dwa decki wraz możliwość podpinania efektów, które ładują pliki z formatów mp3, WAV i OGG.

Zobacz również:

  • Najlepsze strony z legalną muzyką do pobrania za darmo
  • ABBA powraca po 40 latach jako hologramy

Wśród głównych zalet programu należy wymienić możliwość mapowania wszystkich kontrolerów MIDI dostępnych na rynku. Dzięki funkcji "auto-learning", która automatycznie konfiguruję podłączone urządzenia, możemy od razu korzystać z wszystkich dostępnych narzędzi programu. Ważnymi udogodnieniami są też "live loop" (tworzenie pętli w czasie rzeczywistym) i "leap capabilities" (skoki do poszczególnych części utworów).

Program dostępny jest w wersjach na systemy Windows i Mac OS.

Pobierz z zasobów IDG.pl

Wersje demo dla systemu Windows

Wersja demo dla systemu Mac OS