Defraggler v2.18 - aby dysk działał perfekcyjnie

Twórcy jednego z najpopularniejszych programów do optymalizacji komputera - CCleaner - mają także na swym koncie ciągle rozwijane narzędzie do defragmentacji dysku. Dziś ukazała się jego najnowsza wersja.

Defraggler to aplikacja, która działa doskonale zarówno z dyskami HD, jak i SSD. W odróżnieniu od większości programów tego typu, nie musimy koniecznie defragmentować całego dysku, możemy wskazać wybrany obszar lub pliki do przeprowadzenia operacji. Obojętnie od wyboru mamy tu dwie opcje - defragmentację pełną oraz szybką. Ta druga jest nieco mniej wydajna niż pierwsza, ale przyda się, jeśli defragmentacji dokonujemy często. Pełna defragmentacja zalecana jest przy użyciu na dyskach, na których ostatni raz przeprowadzano defragmentację dawno temu.

Defraggler v2.18 - aby dysk działał perfekcyjnie

Defraggler

Ponieważ aplikacja posiada czytelny interfejs graficzny, a także dane pogrupowane w zakładkach. Defraggler można uruchamiać ręcznie, istnieje także wygodna opcja planowej defragmentacji. Program jest cały czas rozwijany, a najnowszą wersję - z numerem 2.18 - można pobrać z naszej strony.