Deja vu: multimedialna ofensywa

W latach dziewięćdziesiątych wyznacznikiem multimedialności komputera była karta dźwiękowa (najlepiej firmy Creative) i CD-ROM. Dziś, w kolejnej multimedialnej "rewolucji" najważniejszym elementem stał się... pilot. Każdy liczący się producent komputerów chce mieć w ofercie przynajmniej jedną maszynę, która wykorzystuje Windows Media Center Edition i którą można kontrolować zdalnie.

Deja vu: multimedialna ofensywa

HP Pavilion m7280

Siedemnastego listopada swoje multimedialne centra rozrywki przeznaczone na rynek tajwański zaprezentował HP; były to modele HP Pavilion m7270 i m7280. Obydwa komputery pracują pod kontrolą WMCE, w pierwszym z nich zamontowano procesor Pentium 4 3,06 GHz, w drugim dwurdzeniowe Pentium D 830 taktowany zegarem 3 GHz. W obydwu znajdą się dwa dyski twarde o łącznej pojemności 320 lub 360 GB, karta sieciowa 10/100 Mbit, karta dźwiękowa 7.1, 512 MB RAM-u, nagrywarki z funkcją LightScribe (patrz artykuł: "LG: wypal na płycie swoją podobiznę"). W modelu wolniejszym za generowanie grafiki odpowiedzialny będzie Radeon X300 SE, w szybszym - Nvidia GeForce 6600.

Również Acer i Gigabyte zapowiadają, że lada chwila zaprezentują komputery Media Center. HA91 firmy Gigabyte ma się pojawić w przeciągu najbliższych dziesięciu dni, L300 Acera - na początku grudnia.

Dodatkowe zdjęcia i informacje: witryna DigiTimes