Delicious - nowe możliwości i błędy

Użytkownicy Delicious nie są zbyt zadowoleni z nowej wersji serwisu pozwalającego na gromadzenie linków. Co prawda oferuje on nowe możliwości, ale zawiera też wiele błędów. Gdzieś przepadła część danych zgromadzonych przez osoby korzystając z serwisu i pojawiły się problemy z niektórymi funkcjami.

Yahoo! dość długo chciało sprzedać Delicious i w końcu znalazło kupca. Serwis zdecydowała się przejąć firma AVOS, której założycielami są Chad Hurley i Steve Chen - wcześniej współzałożyciele YouTuba i pracownicy PayPala. Teraz starają się szybko poradzić sobie z błędami, o których donoszą użytkownicy na Facebooku i Twitterze. Firma otworzyła też bloga informacyjny Delicious Beta Status, gdzie informuje o postępach prac nad serwisem.

Oczekiwania związane z nową wersją Delicious były duże. Wprowadzono w niej kilka zmian, a najważniejszą z nich jest funkcja Stacks, która pozwala na tworzenie spójnych kolekcji linków różnego rodzaju. Nową opcję można by nazwać playlistą stron internetowych.

AVOS uprościło też nawigację, umożliwiło zamieszczanie zdjęć profilowych i zezwoliło na tagi dłuższe niż jeden wyraz. Niestety serwis w obecnej formie ma ciągle wiele błędów. Zniknęło wiele tagów i zakładek z kont użytkowników, a funkcje związane z tagowaniem oraz dodatki do Internet Explorera i Chrome'a nie działają poprawnie.

Ludzie nie są też zadowoleni z likwidacji forum wsparcia dla korzystających z Delicious. AVOS mówi jednak, że rozważa różne możliwości kontaktu. Zobaczymy, czy firmie uda się przywrócić świetność serwisu i powrócić do łaski użytkowników.