Dell 5 Mini z niepublikowaną wersją Androida?

Według niepotwierdzonych doniesień tablet Dell 5 Mini zostanie wyposażony w nową, niepublikowaną jeszcze wersję systemu operacyjnego Google Android.

Prototypowe modele Mini 5 mają zainstalowany system Android w wersji 1.6 (Donut), jednak z informacji uzyskanych od inżynierów Della przez serwis Engadget wynika, że finalna wersja urządzenia będzie pracować pod kontrolą nowej wersji systemu Google'a.

Prawdopodobnie będzie to Android w wersji 2.0 (Eclair), choć zważywszy na szybki rozwój systemu Google'a spekuluje się, że być może będzie to następne wcielenie Androida noszące nazwę Froyo.

Jednak bez względu na to, która wersja Androida ostatecznie znajdzie się w tablecie, jego użytkownicy będą mieli możliwość aktualizacji systemu operacyjnego.

Mini 5 zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 1 GHz, dwa sloty na karty microSD, jeden na karty SD oraz baterię 1530 mAh. Urządzenie będzie mieć 5 megapikselową kamerę, WiFi, Bluetooth oraz 3G.

Po raz pierwszy informacje o nowym urządzeniu Della pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Prototyp tabletu zaprezentowano podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas.

Dell nie ogłosił jeszcze oficjalnej daty premiery Mini 5, choć jego pojawienie się na rynku jest spodziewane w najbliższych miesiącach. Nie jest znana dokładna cena urządzenia.