Dell 5 Mini z niepublikowaną wersją Androida?

Według niepotwierdzonych doniesień tablet Dell 5 Mini zostanie wyposażony w nową, niepublikowaną jeszcze wersję systemu operacyjnego Google Android.

Prototypowe modele Mini 5 mają zainstalowany system Android w wersji 1.6 (Donut), jednak z informacji uzyskanych od inżynierów Della przez serwis Engadget wynika, że finalna wersja urządzenia będzie pracować pod kontrolą nowej wersji systemu Google'a.

Prawdopodobnie będzie to Android w wersji 2.0 (Eclair), choć zważywszy na szybki rozwój systemu Google'a spekuluje się, że być może będzie to następne wcielenie Androida noszące nazwę Froyo.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [26.07.2021]

Jednak bez względu na to, która wersja Androida ostatecznie znajdzie się w tablecie, jego użytkownicy będą mieli możliwość aktualizacji systemu operacyjnego.

Mini 5 zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 1 GHz, dwa sloty na karty microSD, jeden na karty SD oraz baterię 1530 mAh. Urządzenie będzie mieć 5 megapikselową kamerę, WiFi, Bluetooth oraz 3G.

Po raz pierwszy informacje o nowym urządzeniu Della pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Prototyp tabletu zaprezentowano podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas.

Dell nie ogłosił jeszcze oficjalnej daty premiery Mini 5, choć jego pojawienie się na rynku jest spodziewane w najbliższych miesiącach. Nie jest znana dokładna cena urządzenia.