Dell Adamo - rywal MacBooka Air już bez tajemnic

Firma Dell, kilka miesięcy po pierwszych zapowiedziach, wreszcie zaprezentowała oficjalnie pierwszego notebooka z serii Adamo. Nowy laptop od samego początku postrzegany był jako konkurent dla MacBooka Air. Dell, na długo przed premierą, wytworzył aurę tajemnicy wokół tego produktu.

Adamo cechuje się pięknym wykończeniem (dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: perłowym i onyksowym) i ma zaledwie 1,65 cm grubości. Urządzenie waży 1,81 kg i ma panoramiczną matrycę o przekątnej 13,4 cala. Po raz pierwszy o Adamo usłyszeć mogliśmy w grudniu zeszłego roku.

Dell Adamo - rywal MacBooka Air już bez tajemnic

Dell Adamo - czy ma szansę konkurować z MacBookiem Air?

Notebook wyposażony jest w energooszczędny procesor Core 2 Duo (SU9300 taktowany zegarem 1,2 GHz), maksymalnie 4 GB pamięci operacyjnej, napęd SSD (128 GB) oraz intelowski układ grafiki X4500. Nie zabrakło także bluetootha 2.1 i modemu 3G. Całość pracuje pod kontrolą 64-bitowej Visty Home Premium. Urządzenie nie ma jednak napędu optycznego (producent ma jednak w ofercie zewnęrzne nagrywarki DVD oraz Blu-ray).

Dell Adamo - rywal MacBooka Air już bez tajemnic

Dell Adamo - widok z boku

Warto dodać, że firma Dell skutecznie wytworzyła aurę tajemniczości wokół nowego produktu, na długo przed jego premierą. W grudniu zeszłego roku uruchomiono specjalną witrynę, pod adresem: adamobydell.com, po wejściu na którą niewiele można było się dowiedzieć (celowy zabieg producenta).

Adamo można już zamawiać w przedsprzedaży (ceny zaczynają się od 1999 dolarów) na oficjalnej stronie Della. Wysyłka rozpocznie się 26 marca br. - według informacji pochodzących od Della, stanie się to w co najmniej 24 krajach (również europejskich).

Dell Adamo - rywal MacBooka Air już bez tajemnic

Dell Adamo - widok z góry

Piękny wygląd oraz "mocne" wyposażenie mogą stanowić ciekawą alternatywę dla Aira Apple'a. Co prawda mały MacBook jest nieco tańszy od podstawowej wersji Adamo (ceny Aira zaczynają się od około 1800 dolarów), to jednak urządzenie Apple'a nie ma napędu SSD, a jego zakup to kolejny wydatek - minimum - kilkuset dolarów.

Zobacz Ranking produktów PCWorld.pl - notebooki