Dell Latitude XT2 XFR - notebook do zadań specjalnych

Dell zaprezentował komputer przenośny o oznaczeniu Latitude XT2 XFR. Notebook charakteryzuje się specjalnie wzmocnioną konstrukcją, spełniającą stosowany w amerykańskiej armii standard MIL-810G.

PC World Testy - notebooki

Latitude XT2 XFR może wytrzymać upadek z wysokości 1 metra i zalanie - można go używać w czasie ulewnego deszczu. Zakres temperatur w którym sprzęt zachowuje sprawność to -23 - 60 stopni Celsjusza. Wyświetlacz komputera o przekątnej 12,1" powleczony jest dodatkową warstwą zabezpieczającą przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Ekran zamontowany jest na obrotowej stopce, dzięki czemu z komputera można korzystać także jak z tabletu. Co ważne wyświetlacz wspiera technologię multitouch. Warto przypomnieć, że w ofercie Della jest już obecny notebook typu "rugged" z dotykowym ekranem - mowa o modelu Latitude E6400 XFR, tyle że zastosowany w nim 14,1-calowy wyświetlacz nie obsługuje wielodotyku.

Specyfikacja techniczna maszyny Latitude XT2 XFR obejmuje niskonapięciowy procesor Intel Core 2 Duo SU9600 1,6 GHz z 3 MB pamięci cache, dysk typu SSD o pojemności do 160 GB, maks. 5 GB pamięci operacyjnej, moduł GPS oraz moduły komunikacyjne Wi-Fi i Bluetooth. Sześciokomorowy akumulator może zapewnić notebookowi do 6 godzin pracy.

Na razie sprzęt jest dystrybuowany z preinstalowanym systemem Windows Vista - opcja z systemem Windows 7 ma zostać udostępniona już wkrótce. Cena komputera to minimum 3599 dolarów.

Więcej informacji: Dell