Dell Mobile Connect w systemie Windows 10 zyskuje nowe przydatne funkcje

Konkurencyjna dla Twój Telefon aplikacja Dell'a jeszcze bardziej funkcjonalna.

Microsoft od dłuższego czasu rozwija i promuje aplikację Twój Telefon, której zadaniem jest połączenie urządzenia mobilnego pracującego pod kontrolą Androida lub iOS z komputerem z zainstalowanym Windowsem 10.

Dell Mobile Connect w systemie Windows 10 zyskuje nowe przydatne funkcje

Funkcja ta działa podobnie do rozwijanego od lat Apple Continuity. W przeciwieństwie do giganta z Cupertino rozwiązanie Microsoftu działa z urządzeniami wielu producentów. W sposób specjalny traktowani są posiadacze Samsungów, którzy otrzymują specjalne funkcje takie, jak wsparcie dla wiadomości RCS.

Firma Dell od pewnego czasu rozwija własną aplikację Dell Mobile Connect, która jest konkurencją dla Twój Telefon. Posiadacze komputerów Dell'a mogą wykorzystywać oba programy, ale użytkownicy pecetów innych marek nie będą w stanie zainstalować Dell Mobile Connect.

Oprogramowanie to wraz z najnowszą aktualizacją otrzymało kilka ciekawych funkcji. Dell Mobile Connect 3.0 umożliwia wsparcie dla przesyłania danych (zdjęć i wideo) oraz Screen Mirroring dla użytkowników iPhone'ów. Dodatkowo aplikacja nie musi już działać na pierwszym planie aby możliwe było wysyłanie wiadomości tekstowych. Urządzenia z Androidem zyskały możliwość wysyłania MMS'ów z wykorzystaniem Dell Mobile Connect.

Program Dell Mobile Connect kompatybilny jest jedynie z wybranymi komputerami Dell'a. Z rozwiązania skorzystają posiadacze komputerów PC i laptopów z rodzin XPS, Inspiron, G oraz Vostro wyposażonych w Bluetooth, które zostały zakupione w styczniu 2018 roku lub później.

Co ciekawe rozwiązanie Dell Mobile Connect nie jest dostępne na biznesowych komputerach z rodzin Latitude i Precision, ale pojawia się na ich tańszych odpowiednikach Vostro.

Dell Mobile Connect to przydatna aplikacja, która dla części użytkowników może mieć spore znaczenie przy wyborze nowego komputera.

Sprawdź, ile kosztuje testowany przez nas Dell XPS 13 7390, który posiada wsparcie dla aplikacji Dell Mobile Connect.

Źródło: techspot.com