Dell Mobile Connect zyskuje możliwość udostępniania plików i strumieniowania ekranu ze smartfona

Dell zaktualizował swoją aplikację Mobile Connect. Pojawiły się w niej przydatne funkcje dla posiadaczy smartfonów z Androidem i iOS.

Dell stale rozwija swoją aplikację Mobile Connect. Nie przeszkodził w tym nawet Microsoft z własną aplikacją Twój Telefon, która wbudowana jest od jakiegoś czasu w system Windows 10. Dell Mobile Connect umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS z komputera oraz wykonywanie i odbieranie połączeń. Mobile Connect jest odpowiedzią na Handoff oraz Continuity od Apple. Przed targami Consumer Electronics Show 2020 Dell zapowiedział kolejne nowe funkcje, jakie trafią do Mobile Connect.

Źródło: dell.com

Źródło: dell.com

Aplikacja zostanie zaktualizowana na początku wiosny 2020 roku. Użytkownicy urządzeń z systemem iOS otrzymają możliwość tworzenia odbicia lustrzanego ekranu oraz bezprzewodowego przesyłania plików. W chwili obecnej nie wiadomo, w jaki sposób firmie Dell udało się tak znacząco rozszerzyć funkcjonalność swojej aplikacji w połączeniu z iPhone'm. W końcu nawet Microsoft ze swoją aplikacją Twój Telefon nie jest w stanie zrobić prawie nic po połączeniu z iPhone'm zamiast Androidem. W przypadku Windowsa nie da się nawet wysyłać, ani odbierać wiadomości. Dodatkowo nie od dziś doskonale wiadomo, że urządzenia od Apple słabo współpracują ze sprzętem innych producentów. W chwili obecnej wiemy jedynie, że Dell nie wykorzystuje ani AirDrop, ani AirPlay 2.

Źródło: neowin.net