Dell Mobile Connect zyskuje możliwość udostępniania plików i strumieniowania ekranu ze smartfona

Dell zaktualizował swoją aplikację Mobile Connect. Pojawiły się w niej przydatne funkcje dla posiadaczy smartfonów z Androidem i iOS.

Dell stale rozwija swoją aplikację Mobile Connect. Nie przeszkodził w tym nawet Microsoft z własną aplikacją Twój Telefon, która wbudowana jest od jakiegoś czasu w system Windows 10. Dell Mobile Connect umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS z komputera oraz wykonywanie i odbieranie połączeń. Mobile Connect jest odpowiedzią na Handoff oraz Continuity od Apple. Przed targami Consumer Electronics Show 2020 Dell zapowiedział kolejne nowe funkcje, jakie trafią do Mobile Connect.

Dell Mobile Connect zyskuje możliwość udostępniania plików i strumieniowania ekranu ze smartfona

Źródło: dell.com

Aplikacja zostanie zaktualizowana na początku wiosny 2020 roku. Użytkownicy urządzeń z systemem iOS otrzymają możliwość tworzenia odbicia lustrzanego ekranu oraz bezprzewodowego przesyłania plików. W chwili obecnej nie wiadomo, w jaki sposób firmie Dell udało się tak znacząco rozszerzyć funkcjonalność swojej aplikacji w połączeniu z iPhone'm. W końcu nawet Microsoft ze swoją aplikacją Twój Telefon nie jest w stanie zrobić prawie nic po połączeniu z iPhone'm zamiast Androidem. W przypadku Windowsa nie da się nawet wysyłać, ani odbierać wiadomości. Dodatkowo nie od dziś doskonale wiadomo, że urządzenia od Apple słabo współpracują ze sprzętem innych producentów. W chwili obecnej wiemy jedynie, że Dell nie wykorzystuje ani AirDrop, ani AirPlay 2.

Źródło: neowin.net