Dell: Popyt na komputery znowu rośnie

Zdaniem kierownictwa koncernu Dell sytuacja na rynku komputerów osobistych powoli się stabilizuje, a firmy zaczynają stopniowo modernizować sprzęt.

Przedstawiciele firmy Dell podkreślają, że pomimo znacznego zróżnicowania sytuacji na rynkach światowych oraz w poszczególnych segmentach, ogólny trend wskazuje na wzrost zapotrzebowania na komputery osobiste. Rośnie m.in. sprzedaż komputerów marki Dell dla odbiorców korporacyjnych.

Według Briana Gladdena, dyrektora finansowego koncernu obroty spółki w drugim kwartale obecnego roku rozliczeniowego będą nieco lepsze od wyników za poprzednie trzy miesiące nawet pomimo istotnego zmniejszenia marży handlowych. Jego zdaniem mniejsze marże są m.in. wynikiem rosnących kosztów produkcji i walki konkurencyjnej. Obecny kwartał finansowy Dell kończy się 31 lipca br.

Warto dodać, że przychody firmy Dell spadają od dziewięciu miesięcy. Tylko w pierwszym kwartale obecnego roku rozliczeniowego zysk netto koncernu wyniósł 290 mln USD wobec 784 mln USD rok wcześniej. W tym samym okresie przychody koncernu spadły o 23 proc. w skali roku. Od początku br. prowadzona jest restrukturyzacja, która do 2011 roku ma przynieść 4 mld USD oszczędności rocznie.

Czytaj też:

Mniejsza sprzedaż komputerów

Rosną zamówienia w sektorze IT. Czy to koniec kryzysu?

Spadki nakładów na IT wyższe od wcześniejszych prognoz