Dell XT2: znamy specyfikację, ceny - jeszcze nie

Do Sieci przedostały się oficjalne informacje na temat nowego tabletu Della oznaczonego symbolem XT2. Tym samym potwierdziła się część wcześniejszych doniesień dotyczących specyfikacji tego sprzętu.

Nowy tablet Della, dysponujący ekranem o przekątnej 12,1 cali i rozdzielczością 1280 x 800 pikseli, pracuje w oparciu o procesor Intel Core 2 Duo Ultra Low Voltage o częstotliwości 1,2 lub 1,4 GHz. Do wyboru będą dwa rodzaje dysków oraz trzy pojemności: 80- i 120-gigabajtowy dysk HDD SATA oraz 64-gigabajtowy dysk SSD. Tablet pracować ma pod kontrolą jednej z wersji systemu Vista (Ultimate lub Business) z możliwością dokonania downgrade'u do Windows XP Tablet Edition.

Oprócz tego Dell XT2 może oddać do dyspozycji użytkownika do 5 gigabajtów pamięci RAM DDR 1066 MHz. Nie zabraknie również obsługi sieci w standardzie Wi-Fi oraz interfejsu Bluetooth. Z obecnych w urządzeniu portów warto wymienić FireWire, VGA, dwa wyjścia USB, gniazdo na karty ExpressCard 54 mm oraz gniazdo pamięci na karty SD.

Dell XT2: znamy specyfikację, ceny - jeszcze nie

Dell XT2 (źródło: digipedia.com)

Całe urządzenie będzie ważyć 1,63 lub 1,72 kg, w zależności od tego, jaka bateria będzie w nim wykorzystywana. Oprócz cztero- lub sześciokomorowej, dostępna będzie również wersja dziewięciokomorowa. Według producenta, już bateria sześciokomorowa ma pozwolić aż na 11 godzin pracy urządzenia.

Dell XT2 pojawi się na rynku już 11 lutego, jednak jak do tej pory jego cena nie została jeszcze ujawniona.