Dell akceptuje Bitcoiny

Dell dołączył do producentów, którzy akceptują płatności w Bitcoinach. Wprowadzenie nowej waluty do opcji kupna zajmie ok. 14 dni.

Choć kurs Bitcoin skacze czasami mocno, to Dell nie obawia się, że dołoży do interesu. Po zaakceptowaniu kryptowaluty stał się największą firmą na świecie, która umożliwia zakupy za jej pomocą. Pierwsi będą mogli płacić Bitcoinami obywatele USA, potem przyjdzie czas na inne kraje. Proces zakupów w tym przypadku zmieni się nieco - klient po wybraniu towaru będzie przekierowany na stronę Coinbase.com, aby mógł zapłacić bezpośrednio ze swojego wirtualnego portfela.

Przy okazji ogłoszenia akceptacji Bitcoina, Dell uruchomił związaną z tym faktem promocję - osoby kupujące za pomocą wirtualnej waluty któryś z laptopów Alienware otrzymają 10% zniżki (ale maksymalnie upust wyniesie 150 dolarów). A ja na koniec przypomnę jeszcze inne duże firmy, które akceptują Bitcoina: Dish Network, Expedia, Newegg, Overstock, Tiger Direct. Dzisiejszy kurs to 629,05 dolara (ok. 1890 złotych) za jednego Bitcoina.