Dell: będziemy sprzedawać komputery z Linuksem

Przedstawiciele koncernu Dell oficjalnie zapowiedzieli, że w ofercie firmy pojawią się wkrótce komputery stacjonarne i przenośne z preinstalowanym Linuksem. Decyzję taką podjęto w oparciu o opinie klientów i wyniki ankiety dostępnej na stronie Della.

"Zamierzamy rozszerzyć naszą ofertę linuksową o produkty inne niż dostępne w tej chwili serwery i stacje robocze Precision. Naszym kolejnym krokiem będzie zaoferowanie preinstalowanego Linuksa na wybranych desktopach i notebookach" - mówią przedstawiciele Della.

W ciągu najbliższych tygodni koncern zamierza opracować i przedstawić szczegółową ofertę komputerów z "pingwinem". Dokładna data wprowadzenia do sprzedaży takich maszyn nie została jeszcze ustalona - nie wiadomo bowiem, ile czasu zajmie zaprojektowanie i przetestowanie komputerów, a także uzyskanie niezbędnych certyfikatów.

Warto przypomnieć, iż Dell już kilka tygodni temu umieścił na swojej stronie WWW ankietę, w której pytano klientów koncernu, czy są zainteresowani kupieniem komputera z preinstalowanym Linuksem oraz które dystrybucje najlepiej nadawałyby się do tego celu. Okazało się, iż za wprowadzeniem do sprzedaży "pecetów" pracujących pod kontrolą Linuksa opowiedziało się aż 70% głosujących.