Dell do klientów: "Na jakiego Linuksa macie ochotę?"

Amerykański koncern Dell wykonał kolejny krok w kierunku wprowadzenia do oferty komputerów standardowo wyposażonych w dystrybucje systemu Linux. Na stronie firmy pojawiła się ankieta, w której internauci pytani są m.in. o to, która dystrybucja powinna być instalowana na maszynach Della.

Cała ankieta - którą znaleźć można tutaj - jest dość szczegółowa. Zawiera ona m.in. pytania dotyczące tego, w których modelach notebooków i desktopów Della powinien pojawić się Linux, jakich dokładnie funkcji oczekują potencjalni nabywcy tych komputerów oraz w jakich wersjach językowych powinien być dostępny ów system.

Ostatnie pytanie dotyczy dystrybucji systemu - wśród propozycji znalazły się: Novell/SuSE Linux, Red Hat Enterprise, Fedora, OpenSUSE oraz Ubuntu (aczkolwiek osoba wypełniająca ankietę może wpisać również własną propozycję).

Ankieta będzie dostępna do 23 marca - później Dell zamierza podjąć decyzję o tym, która dystrybucja Linuksa pojawi się na jego komputerach (warto wspomnieć, iż koncern sprzedaje już kilka modeli serwerów z Linuksem).

"Jeśli poświęcicie kilka minut na wypełnienia naszej ankiety, to bardzo pomoże nam to w przygotowaniu naszej linuksowej oferty. Mamy nadzieję, iż dzięki temu uda nam się zaoferować klientom dokładnie to, czego potrzebują" - tłumaczy Matt Domsch z Della.

Ankietę znaleźć można na stronie Della.