Dell i 80-rdzeniowe procesory

Dell ujawnia plany na najbliższą przyszłość. Wedle zapowiedzi przedstawicieli firmy, już około roku 2010, będziemy mogli się spodziewać procesorów wyposażonych w 80 rdzeni.

Na międzynarodowej konferencji SC08, odbywającej się w dniach 15-21 listopada w Austin (Teksas), Michael Dell, prezes firmy Dell, podczas prezentacji ujawnił, że około roku 2010 Dell zamierza przedstawić maszynę wyposażoną w 80-rdzeniowy procesor. Podczas wczorajszego wystąpienia Dell powiedział: "Rewolucja x86 trwa. Liczba rdzeni w procesorach wciąż rośnie. Wzrasta wydajność, bez zwiększonego zapotrzebowania na energię". Dell wspomniał także o trendzie wyposażania coraz mniejszych komputerów w coraz więcej mocy, co prowadzi do powstania desktopowych superkomputerów.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o 80-rdzeniowym procesorze. Przeskok do takiej technologii nie nastąpi oczywiście od razu. Warto przy tej okazji wspomnieć, że zapowiadany przez Intela układ Larrabee, wedle niepotwierdzonych jeszcze informacji, będzie mógł posiadać do 48 rdzeni, natomiast układy Dunnington oraz Rock Microsystem mogą się pochwalić, odpowiednio, sześcioma i szesnastoma rdzeniami.