Dell inwestuje 100 milionów USD w RedHata

Michael Dell - twórca i szef firmy Dell - zainwestował prawie 100 milionów USD z własnych środków finansowych w firmę RedHat. Współpraca obu firm trwa już od kilku lat, ale taki krok może oznaczać chęć przejęcia RedHata i jeszcze mocniejszego zacieśnienia łączących ich więzi.

Już pięć lat temu Dell i RedHat założyli partnerski program "One Source Alliance", mający na celu promocję systemu Linux. Poza tym już od jakiegoś czasu obie firmy używają wewnętrznie swoich systemów, co świadczy o ich ścisłej współpracy. Natomiast w tym tygodniu pojawiła się informacja, że szef firmy Dell zainwestował znaczną sumę pieniędzy w linuksowego potentata.

Od razu pojawiły się spekulacje, czy aby Michael Dell nie jest zainteresowany przejęciem firmy. Jeżeli tak by się stało, to na pewno zacieśniłoby jeszcze bardziej współpracę pomiędzy nimi, a dla systemu Linux, a szczególnie RedHat'a, byłaby to doskonała okazja do trafienia do szerszego grona użytkowników.

Już od jakiegoś czasu Dell nawiązuje współpracę z innymi dostawcami rozwiązań linuksowych i buduje wizerunek firmy przyjaznej oprogramowaniu open-source. Dla przykładu pod koniec zeszłego roku zaoferował swoje serwery PowerEdge z systemem Novel SuSE Enterprise Server.


Zobacz również