Dell ma nowy pomysł na oszczędności - przymusowe urlopy

Jeden z największych producentów komputerów na świecie, firma Dell, ma nowy pomysł na dodatkowe oszczędności w czasie kryzysu ekonomicznego. Spółka, zamiast przeprowadzać kolejne zwolnienia, chce wysłać swoich pracowników na przymusowe urlopy.

Decyzję o wysłaniu niektórych swoich pracowników na przymusowe urlopy, podjął sam Michael Dell, prezes spółki. Stwierdził on, iż nadchodzące miesiące mogą być bardzo ciężkie jeśli chodzi o przemysł informatyczny. Dlatego właśnie, jego firma powinna szukać dodatkowych oszczędności.

Pracownicy Della będą więc zobowiązani do wzięcia urlopów na okres do pięciu dni. Ma to pomóc amerykańskiej korporacji w zredukowaniu kosztów.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
  • Elektryczna lodówka turystyczna – jaką wybrać?

Na konferencji w San Fransisco, Michael Dell przyznał również że jego firma jest bardzo zainteresowana wejściem na rynek tzw. "cloud computing". Ma to być jedna z poważniejszych inwestycji jakie przyniosą w przyszłości spółce dodatkowe profity.

Przypomnijmy, że szefowie firmy Dell zdecydowali jakiś czas temu o zwolnieniu z firmy prawie 9 tysięcy pracowników. Jak wynika z niektórych doniesień prasowych, program zwolnień jest aktualnie realizowany.

Bill Gates: "kryzys ekonomiczny nie powinien odbić się na biednych"

Intel: "kryzys finansowy wpłynie na naszą sytuację"

Poważne problemy firmy Nvidia?