Dell pokazał drukarki

Już w przyszłym tygodniu do sprzedaży trafią pierwsze drukarki firmowane przez amerykański koncern. Dell Computer na początek wprowadzi do oferty wielofunkcyjne atramentówki i dwa modele drukarek laserowych.

premiera drukarek Dell Computer

premiera drukarek Dell Computer

Z HP czy Epsonem - liderami rynku - Dell zamierza konkurować głównie ceną. Już za 139 USD klienci firmy będą mogli nabyć wielofunkcyjną drukarkę atramentową A940 ze zintegrowanym skanerem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Dell jednocześnie zaoferuje pod własną marką urządzenia laserowe. Do sprzedaży trafią dwa modele takich drukarek: P1500 i S2500. Pierwsza z nich, kosztująca 290 USD, skierowana będzie do użytkowników indywidualnych i małych firm. Model S2500 to wydajniejsze urządzenie dla średnich przedsiębiorstw i grup roboczych. W podstawowej wersji zapewniająca rozdzielczość 1200 DPI drukarka kosztować ma 499 USD. To samo urządzenie z modułem sieciowym dostępne będzie w cenie 840 USD. Oferowane przez Della drukarki laserowe to odpowiedniki popularnych modeli Lexmarka serii E i T. Dell Computer i Lexmark zawarły strategiczną umowę o współpracy. Przypomnijmy, że wcześniej koncern wycofał z dystrybucji drukarki HP.

Dzięki dobrze dobranej przekrojowej ofercie urządzeń drukujących Dell może w krótkim czasie stać się liczącym graczem na rynku drukarek – prognozuje bostońska firma Aberdeen Group. Firma nie zagrozi pozycji liderów ale analitycy spodziewają się, że sprzedaż drukarek stanowić będzie istotne źródło przychodów koncernu. Dell zamierza zarabiać także na materiałach eksploatacyjnych.

W kwietniu nastąpi premiera drukarek Della na rynku amerykańskim. Później mają się one pojawić także w Europie.


Zobacz również