Dell prezentuje dwa nowe laptopy z linii XPS

Nowe modele Dell XPS 15 oraz XPS 17 to odświeżone i nieco zmienione pod względem desingu wersje poprzedników. Co nowego mają do zaoferowania użytkownikom?

Dell XPS 17 to - jak podaje producent - najsilniejszy jak dotąd laptop w jego ofercie, a także najmniejszy gabarytowo 17-calowiec na rynku. Wyposażono go w wyświetlacz Infinity Edge, pozwalający na zmniejszenie rozmiarów o 48%, dzięki czemu w obudowie 15-calowca otrzymujemy ekran 17". Pod obudową znajduje się procesor Intel Core 10. generacji, a także karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2060 Max-Q. Takie podzespoły w połączeniu z optymalnym chłodzeniem mają zagwarantować płynność działania nawet przy równoczesnym wykonywaniu wielu wymagających zadań.

Dell prezentuje dwa nowe laptopy z linii XPS

Odświeżony model XPS 15 to wyświetlacz 15,6" w kompaktowej obudowie. Oferuje proporcje obrazu 16:10, korzysta z 10. generacji procesora Intel Core, a za grafikę odpowiada karta NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q. Laptop ma pojemną baterię, która powinna działać na jednym ładowaniu nawet 25 godzin, zaś jego wydajność umożliwia renderowanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K, płynny streaming materiałów wideo, itp.

Dell prezentuje dwa nowe laptopy z linii XPS

Obudowy laptopów zostały wykonane z aluminium, dlatego urządzenia są lekkie, a zarazem wytrzymałe. Otrzymały także nowo zaprojektowany zawias. Opcjonalna rozdzielczość 4K Ultra HD+ (3840 x 2400 pikseli) umożliwia uzyskanie perfekcyjnego oddania kolorów oraz ostrości. Wyświetlacze w obu modelach wyposażono w technologię Eyesafe, która redukuje szkodliwe dla wzroku światło niebieskie. Wysokiej jakości kamerki internetowe mają umożliwić swobodne wideokonferencje, można je wykorzystać także od odblokowania urządzeń za pomocą funkcji Windows Hello. W laptopach znajduje się także umieszczony obok przycisku zasilania czytnik odcisków palców.

XPS 15 oraz XPS 17 to pierwsze na świecie laptopy z głośnikami Waves Nx 3D , dostosowane przez producenta muzycznego, wielokrotnie nagradzanego Grammy, Jacka Josepha Puiga.

Ceny XPS 15 zaczynają się od 1299,99 dolarów (ok. 5,5 tys. zł). Sprzedaż w USA i Kanadzie rozpoczyna się dzisiaj, w Europie i Azji pojawią w najbliższych tygodniach. XPS 17 to wydatek minimum 1499,99 USD (ponad 5,6 tys. zł). Podobnie jak XPS 15, dostępne są w Ameryce Północnej, ale na rynkach pozostałych krajów globu mają pojawić się dopiero w lecie.