Dell umożliwi wybór?

Jeden z największych producentów sprzętu komputerowego, koncern Dell, rozważa możliwość stosowania w swych komputerach procesorów AMD. Do tej pory firma wykorzystywała jedynie układy Intela.

Do niedawna amerykański koncern Dell montował w swych komputerach jedynie procesory firmy Intel - to się jednak może rychło zmienić. Być może już niedługo będzie można zamawiać również komputery Dell wyposażone w produkt firmy Advanced Micro Devices (AMD). Firma jest skłonna podjąć takie działania - na skutek presji ze strony nabywców.

W umieszczonej niedawno na stronie internetowej Dell ankiecie pytano ich o to, jakie komputery kupowaliby chętniej - wyposażone w procesory AMD, Intel czy też PowerPC (produkowane przez Motorolę). Okazało się, że znaczna część ankietowanych opowiedziała się za układami AMD - mimo że nie były one znacznie tańsze od chipów Intela. Wyniki ankiety zmusiły więc szefów Dell do rozważenia nowej strategii handlowej.

Warto wspomnieć, że Dell jest (był?) jedynym większym amerykańskim producentem komputerów, który nie montował w swych desktopach procesorów innych niż Intel (w przeciwieństwie do np. Hewlett-Packard, Compaq oraz IBM).


Zobacz również