Dell wejdzie na rynek smartfonów?

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym miesiącu gigant branży komputerowej - Dell - ogłosi zamiar wejścia na rynek smartfonów. Liczne źródła wskazują, że firma zaprezentuje podczas targów MWC w Barcelonie swój pionierski model urządzenia - MePhone (nazwa robocza).

Dzisiejszy The Wall Street Journal informuje, że Dell - prezentując w Barcelonie swój pierwszy w historii model smartfona - rozpocznie walkę o klientów w tym segmencie rynku. Od jakiegoś już czasu własne telefony produkuje jego konkurent na rynku PC - HP.

MePhone, jak roboczo został nazwany smartfon Della, pojawi się początkowo w dwóch wersjach - opartych o środowiska Google Android i Microsoft Windows Mobile. Według doniesień The Wall Street Journal, jeden z modeli MePhone wyposażony zostanie w wysuwaną klawiaturę (podobnie jak T-Mobile G1 od Google), a drugi oferować będzie obsługę za pomocą ekranu dotykowego. Jak na razie nie wiadomo jakie oprogramowanie zostanie przypisane poszczególnym wersjom urządzenia.

Dziennikarze The Wall Street Journal dodają, że projektanci Della skoncentrowali się na zaoferowaniu klientom szerokich możliwości "personalizacji" MePhone, choć nie określono co dokładnie miałby oznaczać ten termin. Jeśli wszystkie plotki się potwierdzą, to doczekamy się premiery smartfona Della 9 września 2009 r.