Dell wprowadza w USA do sprzedaży tablet Streak

Dell wprowadza do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych długo oczekiwany tablet Streak. Urządzenie jest już dostępne dla klientów w Wielkiej Brytanii.

Dell rozpocznie sprzedaż tabletu 12 sierpnia 2010 r. (czwartek), na początku dla wyselekcjonowanej grupy klientów. Dzień później tablet będzie dostępny dla wszystkich klientów.

Tablet Streak ma pięciocalowy ekran i umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych jak smartfon. Urządzenie będzie można nabyć w ofercie operatora telekomunikacyjnego AT&T. Streak będzie kosztował 299,99 dolarów w ofercie z dwuletnią umową z operatorem. Bez umowy cena wyniesie 549,99 dolarów - taką wersję urządzenie będzie można też zamówić na stronach Della.

Zobacz również:

  • Tryb incognito na Androidzie jeszcze bardziej tajemniczy. Swoje delikatne sprawy zabezpieczysz w nowy sposób

Początkowo Dell zapowiadał, że rozpocznie sprzedaż tabletu w Stanach Zjednoczonych pod koniec lipca. Następnie termin ten przesunięto bez podawania przyczyny. Tablet jest już dostępny w Wielkiej Brytanii.

Firma opisuje urządzenie jako idealni wypełniające lukę między smartfonami i tabletami z dużymi ekranami. Pięciocalowy ekran pozwoli na lepszą jakość przeglądania multimediów, niż standardowe smartfony, których ekrany mają maksymalnie 4 cale. Motorola niedawno wprowadziła do sprzedaży telefon Droid X, a HTC zapowiedziało model Evo 4G, które mają być wyposażone w ekrany o przekątnej 4,3 cala.

Streak wyposażono w proces Snapdragon taktowany z częstotliwością 1 GHz. Producent zdecydował się na zastosowanie systemu operacyjnego Android 1.6 OS. Jak zapowiedział rzecznik Della system operacyjny zostanie jeszcze w tym roku automatycznie zaktualizowany do wersji 2.2.

Tablet Streak wyposażono również w aparat z matrycą 5 Mpix, Wi-Fi i moduł 3G. Ten ostatni łączy się z Internetem w technologii HSDPA. Czytnik kart microSD pozwala na rozszerzenie pamięci o 32 GB (w urządzenie wbudowano pamięć wewnętrzną o pojemności 2 GB). Na Streaku można instalować aplikacje ze sklepu Google Android Market.