Dell z Ubuntu - jest już w Chinach, ale kiedy dotrze do nas?

Dell rozpoczął dystrybucję swoich komputerów Inspiron 530n w wydaniu z systemem Ubuntu 7.10 na terenie Chin. Niestety oferta nie jest tak rozbudowana, jak w krajach europejskich.

Dell z Ubuntu - jest już w Chinach, ale kiedy dotrze do nas?
Dell w Chinach prowadzi dystrybucję swojego sprzętu już od dawna. Od pewnego czasu również w ofercie dostępne były stacje robocze z systemem SUSE Linux 10. Teraz dodano jeszcze Ubuntu 7.10 na maszynach Inspiron 530n (bardzo możliwe, że wkrótce liczba modeli zwiększy się). Tak powolne wprowadzanie zmian na rynku chińskim spowodowane jest nadal małym wpływem Della na tamtych terenach. Wraz z komputerami klienci otrzymają roczne wsparcie od firmy Canonical. Ubuntu rozprowadzane razem z produktem jest standardowym wydaniem systemu, czyli nie posiada przeinstalowanych kodeków DVD.

Komputery Della obsługiwane przez dystrybucję Ubuntu można nabyć w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Kanadzie, Chinach i państwach Ameryki Łacińskiej. Wszystko wskazuje na to, iż Dell ma zamiar poszerzyć swoją ofertę o produkty z Ubuntu również w państwach Europy Środkowej i Wschodniej.