Delta Force 2

Oto próbka technologii, która utknęła w ślepym zaułku. Voxele wprost rażą.

Spis treści

Oto próbka technologii, która utknęła w ślepym zaułku. Voxele wprost rażą.

Delta Force 2 to druga część gry przedstawiającej działania sił specjalnych. Wcielasz się w żołnierza jednostki antyterrorystycznej i uczestniczysz w dwóch kampaniach mających na celu wyeliminowanie zagrożenia ze strony niebezpiecznych ekstremistów. Jako członek elitarnej Delta Force, przemierzasz niemal całą kulę ziemską w celu pokrzyżowania planów organizacji terrorystycznych. Dane ci będzie walczyć na terenach ekstremalnie zimnych (Antarktyda), bardzo gorących (Afryka Środkowa) oraz umiarkowanych (Bałkany). Współpracując z innymi komandosami, odbijesz z rąk terrorystów, między innymi kopalnie uranu i laboratoria naukowe.

Voxeloza

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem akceleratora grafiki 3D, to możesz bardzo się zdziwić. Delta Force 2 obsługuje jedynie niektóre chipsety i to w bardzo ograniczonym stopniu. Powodem tego jest silnik graficzny napędzający grę. Korzysta on z rewolucyjnych niegdyś voxeli. Jest to coś takiego jak trójwymiarowy piksel, ale niebędący jednocześnie trójwymiarowym obiektem. Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że poza niektórymi budynkami całość grafiki jest przeliczana przez CPU. W dzisiejszych czasach procesory poradzą sobie z tym bez większych problemów, ale pięknej grafiki nie obejrzysz. Okno akcji nie dość, że zajmuje niewielką część ekranu, to jeszcze jest pełne rozmytych voxeli. Rozdzielczość daje się ustawić maksymalnie na 800 x 600 punktów. Szczerze mówiąc, prawie każda w miarę aktualna gra wygląda lepiej albo dużo lepiej od Delta Force 2.

W czasie akcji

Delta Force 2

Lądowanie na spadochronach na Bliskim Wschodzie to ciekawa przygoda.

Rozgrywka sprowadza się do wykonywania poszczególnych zadań. Pomogą ci w tym uzbrojenie (niestety, niezbyt bogate), zdjęcia satelitarne i oczywiście koledzy z zespołu. Kampanie są powiązane ze sobą wątkiem głównym. Dodatkowo do gry dołączono 19 niepołączonych ze sobą misji.

W Delta Force 2 można oczywiście bawić się po sieci. Każdy z graczy określa wówczas swoją narodowość. Niestety, nie znajdziesz tu naszywki z polską flagą. Pozostaje ci tylko gra w barwach żołnierzy ONZ. Za to w multiplayerze znajdziesz wiele różnych trybów rozgrywki. Do tego dołożono opcję komunikacji głosowej za pomocą technologii Voice Over Net. Polski wydawca dołączył do gry płytę z wersjami demo innych gier firmy Novalogic. Na dodatkowym CD znajdują się także instrukcje w formacie PDF.

Delta Force 2

Gatunek: taktyczny shooter

Wydawca: Cenega

Stopień trudności: 2

Cena: 29,90 zł

Język: angielski

Liczba graczy: 1

Wymagania: CPU 300 MHz, 64 MB RAM