Demo After Effects 5.0 do pobrania

Jeśli chcesz zerknąć na to co oferuje Adobe After Effects 5.0 czyli ostatnia wersja aplikacji Adobe do edycji ruchomych grafik i efektów wizualnych, musisz przygotować się na pobranie pliku wielkości 104,5 MB.

Demonstracyjna wersja aplikacji do edycji ruchomych obrazów i tworzenia efektów specjalnych Adobe After Effects 5.0 jest już dostępna do pobrania z witryny producenta. Wersja 5.0 zaopatrzona została w nowe funkcje jak m.in. komponowanie warstw w przestrzeni 2D i 3D z bezbłędną kontrolą pracy wielu kamer i oświetlenia, możliwość hierarchicznego animowania warstw za pomocą definiowania relacji 'parent-child' pomiędzy dwoma dowolnymi warstwami oraz możliwość korzystania z wektorowych narzędzi malarskich do stopniowego ujawniania obrazu w czasie. Poza tym w After Effects 5.0 można definiować relacje pomiędzy parametrami, co pozwala tworzyć naturalnie wyglądające animacje bez stosowania klatek kluczowych, a zestaw efektów wizualnych został wzbogacony o opcje 'Shatter', 'Radio Waves' i 'Vegas'. Oprócz tego została umożliwiona edycja masek w oknie 'Composite' jak np. przyporządkowywanie maskom kolorów czy stosowanie efektu 'Motion Blur'.

After Effects został wydany w dwóch wersjach: opcja Standard oferuje kluczowe narzędzia do komponowania 2D/3D, animacji oraz aplikowania efektów i skierowana jest do profesjonalistów zajmujących się grafiką, projektowaniem WWW i prezentacjami wideo. Z kolei pakiet Production Bundle stworzony został z myślą o profesjonalistach koncentrujących się na efektach specjalnych i zawiera wszystkie narzędzia oferowane przez wersję Standard plus dodatkowe kontrolki ruchu i klatek kluczowych, narzędzia zniekształceń, efekty dźwiękowe, efekty kanałowe 3D, 16 bitowy kolor każdego kanału oraz obsługę sieciowego renderingu. Fani Mac OS X mogą być jednak trochę rozczarowani, bowiem Adobe After Effects 5.0 nie jest 'Carbonized', ale pracuje jedynie w środowisku 'Classic'. Do sprawnego działania aplikacja potrzebuje komputera PowerMac (polecany jest dwuprocesorowy G4), systemu Mac OS 9.0.4, 9.1 lub Mac OS X Classic, 64MB pamięci RAM (zalecane jest jednak 128MB lub więcej), QuickTime 4.1.2 lub późniejszy, 120MB wolnego dysku do instalacji oraz 500MB lub więcej do pracy z programem. Demo After Effects 5.0 można pobrać z witryny Adobe (plik 'waży' 104,5MB).

www.adobe.com


Zobacz również