Demo Crysis opóźnione

Smutną wiadomość dla graczy podała ostatnio firma Crytek. Otóż przesunięta została data wydania dema tego tytułu. Powodów takiego działania producenta może być wiele. Wiadomo jednak, że dziwnym trafem wszystko zbiega się z premierą innego wielkiego dzieła, Halo 3. To daje wiele powodów do plotek.

Crytek poinformował, że data premiery dema Crysis gry została przesunięta na 26 października. Swoją decyzję firma argumentuje tym, że "chce dołożyć wszelkich starań aby gra jaką otrzymają fani była od razu najlepszej jakości". Zdaniem przedstawiciela Crytek, nie warto zbyt wcześnie ryzykować premiery, aby nie zepsuć pierwszego wrażenia. Jednocześnie gracze dostali zapewnieni, że premiera pełnej wersji gry nadal planowana jest na 16 listopada.

Tyle jeśli chodzi o oficjalne informacje. Faktem jest jednak, że poprzednia data premiery dema (25 września) dziwnym trafem zbiega się z premierą długo oczekiwanego tytułu, Halo 3. Nieoficjalnie mówi się, że Crytek trochę bało się konkurencji. Wydanie pełnej wersji tak wielkiego hitu mogłoby bowiem kompletnie przyćmić wypuszczenie dema Crysis. W całym medialnym szumie gra mogłaby zostać po prostu nie zauważona.

Faktem jest jednak, że dobrej gry nie jest w stanie przyćmić nawet najlepiej uknuta intryga. Jeśli Crysis okaże się godne fanów, to ci na pewno nie dadzą mu zginąć z gąszczu wielu tytułów wydanych w tym roku. Cała nadzieja w jakości...