Demo Final Fantasy XIII już w marcu

Japoński wydawca gier - Square Enix podał ostatnio kilka informacji odnośnie nadchodzących tytułów gier. 1500 fanów, którzy mieli dostęp do zamkniętego spotkania zorganizowanego w Tokyo, w Japonii miało okazję zobaczyć kilka trailerów oraz uzyskać informacje o gorących tytułach planowanych w przyszłości, w tym także mocno wyczekiwanej gry Final Fantasy XIII.

Najważniejszą wiadomością podaną publicznie podczas spotkania okazała się informacja na temat grywalnej wersji dema gry Final Fantasy XIII planowanego na marzec 2009 roku. Demo umieszczone zostanie na nośniku Blu-ray wraz z "Final Fantasy VII Advent Children Complete". Na płycie znajdą się także dwa kolejne filmy: Final Fantasy Versus XIII oraz Final Fantasy Agito XIII.

To dobra wiadomość nie tylko dla fanów serii Final Fantasy w Japonii. Tego typu produkty zazwyczaj nie posiadają blokady regionalnej, co oznacza możliwość ich odtworzenia w każdym odtwarzaczu Blu-ray. Dla serwisu aukcyjnego eBay to świetna wiadomość, gdyż tytuł ten będzie zapewne jednym z najczęściej kupowanych przez użytkowników na całym świecie, czyniąc tym samym produkt naprawdę "gorącym" towarem.

Gra Final Fantasy XIII ma ukazać się w Japonii w 2009 roku - niestety nie są znane szczegóły odnośnie premiery tytułu. Produkt ma pierwotnie ukazać się w sklepach w wersji dla PlayStation 3, jednak później również ma zostać wydany dla użytkowników konsoli Microsoftu - XBOX 360. Pozostaje czekać cierpliwie na kolejne informacje na temat Final Fantasy XIII.