Demo Wiedźmina do pobrania!

Wiedźmina chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Gra z rodzimego studia CD Projekt RED stała się hitem na długo przed pojawieniem się na rynku. Jeśli mimo to należycie do grona osób, które nie miały okazji przetestować tytułu, to najwyższy czas odwiedzić nasz dział download. Właśnie umieściliśmy w nim dwie wersje demo Wiedźmina - polską i angielską.

Wiedźmin podbił serca graczy jeszcze przed swoim debiutem na rynku. Przesądziło o tym kilka istotnych faktów. Przede wszystkim, gra osadzona została w oryginalnym świecie fantasy autorstwa popularnego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Po drugie, stworzeniem projektu zajęło się zupełnie nowe studio - CD Projekt RED. Na koniec ostatni smaczek, czyli globalna kampania reklamowa, która promuje Wiedźmina na wszystkich frontach.

Fragment artykułu

GS: Jak czasowo wyglądała praca nad grą?

Jak przy każdej tego typu produkcji, bywało różnie. Mieliśmy długie okresy ustabilizowanej pracy od 9 do 17. Nie różniliśmy się wówczas specjalnie od innych firm. Pojawił się jednak okres pracy bardzo wytężonej, tzw. crunch mode, w którym pracowaliśmy po 12-16 godzin dziennie, przez 7 dni w tygodniu, po 30 i więcej dni bez dnia wolnego.

Nocna praca też nie była rzadkością - bywali tacy, którzy spędzali w firmie non stop kilka dni. Taka jest specyfika tej branży i trzeba się z tym pogodzić. Czasem trzeba przysiąść, szczególnie gdy terminy gonią - niestety, nie można przesunąć Bożego Narodzenia.

GS: Ile pizzy zjedliście w trakcie produkcji? Ile kawy wypiliście?

Nikt tego nie liczy. Zresztą dawno straciłby chyba rachubę. Zdarzały się na zamówienia na 20 placków pizzy i całe zgrzewki coli. Zajeździliśmy chyba ze 3 automaty do kawy, aż trzeba było zakupić coś bardziej "przemysłowego", prosto ze Szwajcarii. Mieliśmy regularne dostawy owoców, soków i zdrowej żywności, niezbędnej do przetrwania długich nocy, gdy nie ma jedzenia na telefon. Przy takim trybie pracy, niezbędne staje się korzystanie z jedzenia na zamówienie, choć dzięki własnej kuchni wielu z nas nie było skazanych wyłącznie na jedzenie na telefon.

GS: Czy przy produkcji Wiedźmina korzystaliście z oprogramowania open source?

W produkcji gry używamy sporej ilości oprogramowania open source. Najistotniejszym pakietem OSS, bez którego Wiedźmin chyba by nie powstał, był Subversion używany do zarządzania danymi gry. Do tego drobniejsze narzędzia OSS: TrueCrypt, Apache Ant, Python i inne.

Chcesz wiedzieć więcej o kulisach produkcji Wiedźmina? Przeczytaj artykuł "Wiedźmin od kuchni. Tajemnice projektu i wywiad z twórcami"

Zobacz również:

  • Wiedźmin 2 sezon - przecieki, plotki, oficjalne informacje
  • "Wiedźmin": Dużo większa rola Ciri w drugim sezonie serialu Netflix?

Trzeba przyznać, że Wiedźmin spełnia oczekiwania fanów. Gra mimo sporej ilości klasycznego hack&slash znakomicie wpisuje się w charakter RPGów. Rozbudowana, pełna niejasności i zwrotów akcji fabuła, baśniowy klimat i złożone dialogi sprawiają, że miłośnicy tego typu rozrywki będą zachwyceni.

Fragment artykułu "Dobry, zły i brzydki. Recenzja Wiedźmina"

Komputerowy Geralt, z budżetem przekraczającym 22 miliony złotych, pozostawił w tyle swoje kinowo-telewizyjne alter ego. Część z tej sumy poświęcono na działania promocyjne, inną część - z uwagi na zmieniające się w trakcie prac nad grą koncepcje (do czego przyznał się sam Tomasz Bagiński w jednym z wywiadów), można wręcz uznać za zmarnowaną. Im bliżej było premiery tej największej polskiej superprodukcji, tym większe zainteresowanie i silniejsze emocje jej towarzyszyły. Wszystko to sprawiło, że postanowiłem odczekać, aż emocje związane z premierą gry nieco opadną. Recenzja pisana jest "na zimno", bez presji ze strony producenta czy konkurencji...

Przeczytaj niezależną recenzję Wiedźmina. Dowiedz się czy gra zasługuje na miano megahitu!

Demo Wiedźmina do pobrania!

Wiedźmin w akcji

Oczywiście jak na Wiedźmina przystało w grze nie brak również porządnej siekaniny. Geralt ze swoimi trzema stylami walki, znakami magicznymi i eliksirami robi prawdziwą rzeź wśród wrogów. Na szczęście walka nie sprowadza się tylko do bezmyślnego szybkiego klikania na każdym z wrogów. System walki, który wprowadzili autorzy, wymaga jedynie trochę uwagi. Gdy się go opanuje - pozostanie tylko patrzenie na Geralta w akcji (Zobacz galerię Wiedźmina).

Czy wszystko co słyszeliście o Wiedźminie jest prawdą? Czy gra zasługuje na wszystkie westchnienia kierowane pod jej adresem? Czy produkcja rodzimego studia rozkłada na deski takie hiciory jak Neverwinter Nights, Gothic czy Oblivion?

Odpowiedzi na te pytania poznacie ściągając oficjalne demo gry:

Zapraszamy do pobierania!

Linki bezpośrednie:

The Witcher (Wiedźmin) Demo 1.2.4.1 (ENG)

The Witcher (Wiedźmin) Demo 1.2.4.1 pl Part 1 (POL)

The Witcher (Wiedźmin) Demo 1.2.4.1 pl Part 2 (POL)

Więcej informacji o Wiedźminie:

Znamy cenę i wymagania Wiedźmina

Co po Wiedźminie? Zdradzamy kilka sekretów...

Nocna premiera gry "Wiedźmin" w Warszawie - wideorelacja