Democracy Player = Miro

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do oglądania telewizji internetowej, Democracy Player została na nowo ochrzczona nazwą Miro. Wydarzenie to jest mocno związane z planami twórców projektu, którzy pragną stworzyć ruch wolnej telewizji internetowej.

Democracy Player = Miro

Miro

Democracy Player, a teraz już Miro, jest zaawansowanym czytnikiem kanałów RSS ze wsparciem dla protokołu Bittorrent. Posiada on zintegrowany odtwarzacz wideo i rozbudowaną wyszukiwarkę kanałów, obejmującą dziesiątki różnych źródeł. Miro pozwala na odtwarzanie dowolnego pliku wideo (Quicktime, WMV, AVI, XVID, MPEG, itd. wraz ze wsparciem dla technologii HD), oglądanie każdego z ponad 1500 darmowych internetowych kanałów telewizyjnych oraz pobieranie filmów z takich serwisów jak YouTube, Dailymotion, czy Google wideo. Dodatkowo aplikacja spełnia rolę klienta Bittorrent.

Zmiana nazwy projektu jest spowodowana chęcią podkreślenia przełomu w rozwoju oprogramowania oraz kwestiami praktycznymi. Wraz z tym wydarzeniem pojawiła się nowa wersja aplikacji, która daje przedsmak przyszłych innowacji. Dodano skróty klawiszowe dla wszystkich platform, udoskonalono system powiadomień dla Windows i wprowadzono nową funkcje raportowania błędów. Dodatkowo Miro współpracuje od teraz z serwisem Veoh.com.

Projekt cały czas się rozwija. Twórcy dążą do stworzenia ujednoliconej platformy telewizji internetowej, która miałaby korzystać ze wszystkich najpopularniejszych serwisów. Już teraz Miro należy do największych w swojej klasie. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej projektu Miro.

Pobierz plik dla Windows

Pobierz plik dla Mac OS X

Pobierz plik dla Linuksa