Demoniczny film i gra od Johna Woo

John Woo i Clive Barker pracują jednocześnie nad nową grą akcji i filmem pt. "Demonik".

"Demonik" tworzony jest w studio Terminal Reality odpowiedzialnym m.in. za stworzenie popularnej gry o przygodach wampirzycy pt. "BloodRayne". Gra zostanie wydana wspólnie przez należącą do Johna Woo firmę Tiger Hill Entertainment oraz Majesco. Jednocześnie z produkcją gry wystartowały również prace nad filmem o tym samym tytule, który podobnie jak gra, ukazać ma się w 2006 roku.

Autorem scenariusza i osobą odpowiedzialną za tworzenie gry jest Clive Barker - scenarzysta i reżyser, który doglądał m.in. produkcji wydanej w 2001 roku przez EA gry pt. "Undying". Podczas produkcji gry Clive Barker będzie sprawował pieczę m.in. nad fabułą gry, tworzeniem postaci i przerywnikami filmowymi. Autorowi zaproponowano również napisanie scenariusza i reżyserowanie filmu.

Na temat samej produkcji nie ma zbyt wiele informacji - wiadomo, że będzie to gra akcji utrzymana w mrocznym klimacie horroru, w której wydarzenia na ekranie będziemy śledzić z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Jak twierdzi wydawca, podczas rozgrywki wcielimy się w wyjątkowo obrzydliwego i okrutnego złoczyńcę, siejącego zniszczenie przy pomocy innowacyjnych i spektakularnych mocy i umiejętności.

Więcej informacji już wkrótce.


Zobacz również