Denon DVD 1400

Najtańszy uniwersalny odtwarzacz DVD Denona akceptujący płyty muzyczne SACD i DVD-Audio

Najtańszy uniwersalny odtwarzacz DVD Denona akceptujący płyty muzyczne SACD i DVD-Audio.

Denon DVD 1400

Solidnie wykonany odtwarzacz DVD. Za tę cenę oczekiwalibyśmy jednak progresywnego skanowania w sekcji wideo. Zaletą jest odczyt nagrań DVD-Audio i SACD.

Rok temu opisywany model Denona uznalibyśmy za jeden z ciekawszych. Teraz, w obliczu szybko rozwijającej się konkurencji, DVD-1400 jawi się jako solidny odtwarzacz DVD pozbawiony jednak kilku elementów, które w tej cenie naszym zdaniem powinny się znaleźć. Najistotniejszym elementem jest przeciętnej jakości sekcja wideo. Przetwornik wizyjny to typowy produkt stosowany już w najtańszych modelach DVD za kilkaset złotych. Brakuje mu funkcji progresywnego skanowania, którą spotkamy dzisiaj w wielu urządzeniach konkurentów oferowanych w zdecydowanie niższych cenach. DVD-1400 ma jednak istotną zaletę w postaci możliwości odtwarzania nagrań DVD-Audio i SACD. To ważne, bowiem na rynku pojawia się coraz więcej realizacji w tych właśnie formatach, a jakość dźwięku przez nie oferowana jest bezwzględnie wyższa niż tradycyjnych płyt CD-Audio. Do wykonania urządzenia nie mamy zastrzeżeń. Jest ono proste w formie, lecz zbudowane z dobrych materiałów. Przednia ścianka to metal z plastikowymi klawiszami. Przyciski pracują jednak pewnie z miłym dla ucha "klikiem". Podczas odtwarzania muzyki można skorzystać z trybu Pure Direct, który pozwala na odłączenie obwodów wideo i wyłączenie wyświetlacza.

Denon DVD 1400

Pilot - poprawnie zaprojektowany, długi i wąski sterownik. Przyciski czytelnie oznaczone i dobrze rozplanowane.

Miłym zaskoczeniem jest pozłocenie wszystkich gniazd występujących na tylnym panelu. Co tam znajdziemy? Wyjście analogowe 5.1, dwa wyjścia cyfrowe, zestaw podstawowych gniazd wizyjnych oraz wyjście komponentowe. Napęd urządzenia pracuje cicho i pewnie, akceptuje też szeroką gamę nośników z nagrywalnymi płytami DVD+R/+RW oraz DVD-R/-RW włącznie. Można także odtwarzać komputerowe pliki muzyczne MP3/WMA oraz wyświetlać z DVD zdjęcia w formacie JPEG. Jakość obrazu jest bez zarzutu. Dotyczy to zarówno sygnału uzyskanego na złączach komponentowych, jak i S-Video (a to nie jest normą). Kolory są zrównoważone, naturalne, choć mogłyby być nieco bardziej ekspresyjne i ciepłe. Brzmienie jest poprawne, oceniamy je na solidną czwórkę. DVD-1400 może zastąpić prostszy model odtwarzacza CD-Audio.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 2695 zł

Dystrybutor Horn Distribution www.horn.pl

Wymiary 43,5 x 7,5 x 21,1 cm

Waga 2,2 kg

Funkcje kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 i DTS do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, JPEG, VSS - tryb dźwięku przestrzennego dla zestawów dwukanałowych, odtwarzanie SACD i DVD-Audio, MP3, WMA, JPEG

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, komponent, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe audio 5.1