Denon DVD-1710

Najtańszy w historii odtwarzacz DVD Denona jest wyposażony w funkcje progresywnego skanowania.

Najtańszy w historii odtwarzacz DVD Denona jest wyposażony w funkcje progresywnego skanowania.

Denon DVD-1710

Dlaczego - Dobry dźwięk i obraz. Solidne wykonanie i atrakcyjna forma.

Denon DVD-1710

Bardzo wygodny, choć duży sterownik z czytelnie rozplanowanym układem klawiszy. Nie ma podświetlania, jednak zróżnicowanie wielkości klawiszy pozwala na wygodną obsługę.

Do tej pory Denon nie posiadał w swojej ofercie odtwarzacza DVD w cenie poniżej 1000 zł. Do niedawna najtańszy był model DVD-700, który kosztuje o połowę więcej niż DVD-1710, a funkcjonalnie jest słabszy od nowego modelu. Wygląd DVD-1710 został idealnie dopasowany do nowej linii wzorniczej amplitunerów Denona. Forma przedniego panelu jest prosta i czytelna. Guzików jest niewiele, a szuflada jest umieszczona centralnie, nad wyraźnym wyświetlaczem. Urządzenie nie ma metalowej ścianki frontowej, jednak użyty plastik, w srebrnej wersji kolorystycznej, przypomina aluminium. Dostępna jest także czarna wersja kolorystyczna. W swoim najtańszym produkcie Denon wprowadził wideo bez przeplotu. Oczywiście w tym modelu za eliminację przerw pomiędzy liniami obrazu nie odpowiada wyrafinowana Faroudja, jednak zastosowany w 1710 układ poprawnie wywiązuje się ze swoich zadań i w pełni zaspokoi oczekiwania większości użytkowników. Przetwornik wideo pozwala na regulację z poziomu odtwarzacza wartości jasności, kontrastu, nasycenia barw, ostrości i współczynnika gamma. Sekcja audio także została wyposażona w dobre układy o rozdzielczości 24 bit. i próbkowaniu 192 kHz. Przy korzystaniu jedynie z zestawu stereofonicznego wrażenia przestrzenne można pogłębić, ustawiając jeden z dwóch trybów wirtualnych pól dźwiękowych (VSS). Jakość obrazu, jak na odtwarzacz z niższej półki cenowej, prezentuje się bardzo dobrze. Poziom nasycenia i wyrównania barw dostrojono również bardzo dobrze. Kolory są naturalne, w razie potrzeby ich nasycenie można precyzyjnie dostroić, korzystając z odpowiednich opcji regulacji parametrów obrazu. Bardzo dobra jest ostrość i kontrastowość. W ciemnych scenach gradacja czerni i szarości wypada dobrze, wyraźnie widać szczegóły umieszczone w trudnych do odtworzenia fragmentach obrazu. Dźwięk nie zawiedzie poszukiwaczy solidnego i zarazem stosunkowo niedrogiego odtwarzacza DVD. Korzystając z dobrego amplitunera, uzyskamy brzmienie zamaszyste, dobrze nasycone detalami i odpowiednio ciężkie.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 995 zł

Dystrybutor Horn Distribution,http://www.horn.pl

Wymiary 43,5 x 7,5 x 22 cm

Waga 1,9 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, WMA, progresywne skanowanie w NTSC i PAL, zarządzanie basem, ustawianie parametrów obrazu, wirtualne pola dźwiękowe

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart (z RGB), komponent, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe audio

Główni rywale

Marantz DV-6400 2695 zł

Podstawowa, choć poprawnie dostrojona sekcja wideo. Odtwarza wszystkie formaty audio, jednak na poziomie tańszych odtwarzaczy CD-Audio.

Sony DVP-NS730P 999 zł

Wysoka jakość obrazu. Doskonale pracujące progresywne skanowanie, dobry do współpracy z projektorem.