Denon DVD 2800 MKII

Niedrogi, jak na sprzęt tej klasy, odtwarzacz DVD o ponadprzeciętnych osiągach.

Niedrogi, jak na sprzęt tej klasy, odtwarzacz DVD o ponadprzeciętnych osiągach.

Już rok temu Denon zaprezentował odtwarzacz DVD dla najbardziej wymagających kinomanów. Był to model DVD 2800. Teraz firma wprowadziła do sprzedaży drugą jego wersję, o czym świadczy dopisek w nazwie MKII. Udoskonalono w nim już wcześniej perfekcyjnie działający układ progresywnego skanowania oraz dodano obsługę plików MP3 odtwarzanych z nagrywanych krążków CD-R/CD-RW. Opisywana przez nas wersja to kwintesencja wysokiej jakości tradycyjnego odtwarzacza DVD-Video. Na uwagę zasługuje doskonała jakość wykonania.

Cała obudowa jest metalowa w kolorze czarnym lub złotym. W centralnym jej punkcie zamocowano napęd współpracujący z 4 MB buforem pamięci odpowiedzialnym za korekcję błędów. Uwagę przykuwa miedziana puszka z napisem Pure Progressive Silicon Image. To właśnie "tajna broń" odtwarzacza. Układ ten pozwala na uzyskanie obrazu bez przeplotu zarówno w materiale nagranym w NTSC, jak i w PAL. To unikat na skalę światową. Deonon jako jedyny producent audio-wideo na świecie proponuje tak zaawansowane rozwiązanie. Wizja jest realizowana przez 12-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy pracujący z rozdzielczością 108 MHz. Progresywne skanowanie działa jednak tylko wtedy, gdy wyświetlacz podłączymy do DVD złączami komponentowymi.

Jedyna rzecz, którą Denon ma jeszcze do poprawienia. Duży i kolorowy, lecz klawisze nie są rozmieszczone idealnie ergonomicznie. Brak entera w środku strzałek funkcyjnych utrudnia obsługę. Poza tym nie ma podświetlania klawiatury.

Jedyna rzecz, którą Denon ma jeszcze do poprawienia. Duży i kolorowy, lecz klawisze nie są rozmieszczone idealnie ergonomicznie. Brak entera w środku strzałek funkcyjnych utrudnia obsługę. Poza tym nie ma podświetlania klawiatury.

W innym przypadku jego praca nie będzie widoczna, ale i tak otrzymamy obraz o referencyjnej jakości. Użytkownik ma też do dyspozycji korektor parametrów wizji, gdzie może zmieniać m.in. współczynniki gamma, kontrastu, jasności oraz zapisać ulubione profile jako jedne z 5 programów. Obraz jest mistrzowski. Detaliczność zarówno pierwszego planu, jak i najodleglejszych obszarów złożonych scen jest oddana perfekcyjnie. Kolory są naturalne, a konturowość i kontrast stoją na najwyższym poziomie. Zaletą odtwarzacza jest też dźwięk. Jedynym konkurentem w tej klasie może być znakomity Philips SACD1000. Dźwięk jest dynamiczny, idealnie zrównoważony tonalnie i przy tym niezwykle energetyczny. Wrażenie robi precyzja oddania każdego niuansu uderzenia w instrumenty klawiszowe czy perkusyjne.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 5495 zł

Dystrybutor Horn Distribution,http://www.horn.pl

Wymiary 43,4 x 13,2 x 33,9 cm

Funkcje kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 i DTS do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, VSS - tryb dźwięku przestrzennego dla zestawów dwukanałowych, korektor parametrów obrazu, HDCD, progresywne skanowanie w NTSC i PAL

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, komponent, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe audio