Denon DVD-700

Nawet najtańszy model odtwarzacza DVD Denona został¸ wyposażony w wyjścia komponentowe wideo

Nawet najtańszy model odtwarzacza DVD Denona został¸ wyposażony w wyjścia komponentowe wideo.

Denon DVD-700

Wyposażenie podstawowego, w ofercie japońskiego producenta, modelu DVD osiągnęło nową jakość. Duży nacisk położono na jakość użytych materiałów. Przedni panel wykonano z metalu, co w urządzeniach kosztujących mniej niż 1500 zł nieczęsto się zdarza. Absolutną nowością dla tej konserwatywnej marki jest rozszerzenie kolorystyki oferowanego sprzętu. Denon DVD 700 występuje teraz w trzech wersjach kolorystycznych - do dotychczas dostępnych czarnej i złotej dodano srebrną. Nowy amplituner 1404 również może być srebrny, tak więc z tanich "klocków" Denona można skompletować dobrany kolorystycznie komplet kina domowego.

Denon DVD-700

Bardzo wygodny w obsłudze. Długi i dość wąski z logiczne rozplanowanymi klawiszami, które różnią się rozmiarami i kształtami. Szkoda że bez podświetlanych klawiszy.

Obudowa DVD jest miniaturowa. Głębokość metalowej skrzynki to zaledwie ok. 21 cm. Z tego też względu odtwarzacz ten może być ustawiany nawet w nietypowych, płytkich szafkach czy na regałach.W DVD 700 zastosowano przetwornik wideo pracujący z częstotliwością 54 MHz, co w połączeniu z wyjściami komponentowymi czy RGB na Scarcie umożliwia otrzymanie obrazu o dobrych parametrach. Odtwarzacz obsługuje różne formaty i może odtwarzać pliki MP3, WMA, a także wyświetlać zdjęcia JPEG i Kodak Picture CD zapisane na płytach CD bądź DVD. Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie 2 MB bufora pamięci. Dzięki temu prostemu zabiegowi seans nie jest przerywany w momencie zmiany przez napęd odtwarzanej warstwy płyty DVD. Menu urządzenia jest bardzo proste, nie zawiera praktycznie żadnych nietypowych funkcji. Jest przez to niezwykle czytelne, z konfiguracją odtwarzacza nie będzie więc miał problemów nawet początkujący posiadacz kina domowego. Ponadto odtwarzacz wyposażono w system VSS uprzestrzenniający ścieżki dwukanałowe (dwa dobrze działające tryby). Ten model Denona zapewnia dość dobre brzmienie. Dźwięk jest wyrównany, rzetelny. Brakuje nieco mocniejszego wyeksponowania górnych rejestrów, przez co jest mniej dźwięczny. Oprócz pary wyjść liniowych sygnał audio można wyprowadzić drogą cyfrową, korzystając z gniazda koncentrycznego bądź optycznego. Obraz jest dobry, czerń głęboka, a kolorystyka, choć utemperowana w zakresie nasycenia barw, jest naturalna, realistyczna.

informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1495 zł

Dystrybutor Horn Distributionhttp://www.horn.pl

Wymiary 43,5 x 7,5 x 20,6 cm

Waga 2,1 kg

Funkcje VSS, zoom, odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, Kodak Photo CD

Złącza komponent, kompozyt, S-Video, Euroscart (z RGB), wyjścia cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe audio