Denon DVD-900

900-tka to najtańsze DVD w ofercie Denona. Mimo to widać tu dbałość o staranność wykonania.

900-tka to najtańsze DVD w ofercie Denona. Mimo to widać tu dbałość o staranność wykonania.

Denon DVD-900
Metalowy przedni panel w poprzednich, najtańszych modelach Denona był wykonany z plastiku. Tym razem firma zdecydowała, że nawet wersja dla mniej zamożnych będzie wykonana z wyższą jakością niż to miało miejsce dotychczas. Oczywiście na cuda nie ma co liczyć. Ciekawostki w rodzaju progresywnego skanowania czy odczytu krążków DVD-Audio zarezerwowano dla modeli oferowanych po znacznie wyższych cenach.

900-tka stylistycznie nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaił nas japoński producent. Mamy więc dość prostą w formie przednią ściankę w ponadczasowym wyglądzie. Dzięki temu, że front jest czarny, a klawisze mają ten sam kolor i w dodatku są płaskie, użytkownik nie odnosi wrażenia przeładowania panelu niepotrzebnymi klawiszami. Wyposażenie najtańszego Denona jest standardowe, lecz nie brakuje tu niczego, czego oczekiwałby średnio wymagający kinoman.

Denon DVD-900

Jeden z lepszych sterowników, jaki znajdziemy u tego producenta. Długi i dość wąski z logicznie rozplanowanymi klawiszami, które różnią się rozmiarem i kształtem.

Miłośnicy pecetowych melodii posłuchają więc krążków z nagranymi plikami MP3, posiadacze dwóch kolumn zakosztują wrażeń przestrzennych dzięki symulacji SRS TruSurround, a właściciele "egzotycznych" amplitunerów Panasonica nie będą mieli problemów z ich podłączeniem, Deonon bowiem posiada oba rodzaje wyjść cyfrowych (optyczne i elektryczne). Menu ekranowe jest banalnie proste, a przez to bardzo czytelne. W czterech sekcjach zgrupowano ustawienia dotyczące opcji podstawowych, dźwięku, wizji i innych dodatków.

Dobry obraz zapewnia Scart z RGB, chociaż można też skorzystać z gniazd S-Video i kompozytu. RGB daje jednak najlepsze rezultaty. Kolory są naturalne, równowaga barwowa plasuje się dokładnie pośrodku między barwami ciepłymi a zimnymi. Ostrość jest prawidłowa, a gradacja planów bez większych zastrzeżeń.

Generalnie Denon oferuje solidny obraz bez rzucających się w oczy minusów. Nie gwarantuje spektakularnych wrażeń wizualnych, jak jego drożsi "bracia", lecz w swoim segmencie nie musi się obawiać konkurencji. Brzmienie nazwalibyśmy rockowym. Jest w nim dużo mocy, góra nie owija w bawełnę, jest ostra i bezpośrednia. Wspiera ją solidny bas. W muzyce akustycznej nie jest to idealna kombinacja, lecz w innych gatunkach sprawdza się bez zarzutu.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1695 zł

Dystrybutor Horn Distribution,http://www.horn.pl

Wymiary 43,5 x 7,5 x 21,6 cm

Waga 2,1 kg

Funkcje SRS TruSurround, zoom, odtwarzanie MP3

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart (z RGB), wyjścia cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe audio