Denon S-302

Bardzo udany, choć kosztowny, zestaw kinowy 2.1 z dobrej klasy głośnikami i ciekawym zestawem funkcji użytkowych.

Bardzo udany, choć kosztowny, zestaw kinowy 2.1 z dobrej klasy głośnikami i ciekawym zestawem funkcji użytkowych.

Do redakcyjnych testów trafił Denon S-302 - najnowszy model trzykolumnowych zestawów combo w katalogu tego producenta. Atrakcyjny stylistycznie S-302 ma niewielką jednostkę centralną, połączoną jednym specjalnym kablem z subwooferem, w którym ukryto wszystkie wzmacniacze mocy.

Pilot - Wygodny w obsłudze, dwustronny - po jednej stronie podstawowe klawisze, po drugiej pod klapką rzadziej używane.

Pilot - Wygodny w obsłudze, dwustronny - po jednej stronie podstawowe klawisze, po drugiej pod klapką rzadziej używane.

Z kolei do kolumny basowej kablami z nietypowymi końcówkami podłączane są dwa przednie głośniki. Głośniki frontowe mają solidne, płytkie obudowy (można je zawiesić na ścianie lub ustawić na dołączonych w zestawie podstawkach) i emitują dźwięk dwukierunkowo, co pomaga w emulacji efektów przestrzennych.

Subwoofer, wyposażony w 20-centymetrowy głośnik zasilany 200 W wzmacniaczem, został rewelacyjnie dostrojony do kolumn satelitarnych. Kolumna niskotonowa oferuje dynamiczny, głęboki bas, świetnie uzupełniający pasmo kolumn satelitarnych. Te zaś grają obszernym, pełnym dźwiękiem.

Ich brzmienie jest zrównoważone, czyste i przestrzenne, niezniekształcone nawet przy pełnej mocy wzmacniaczach. Symulacja dźwięku przestrzennego realizowana przez procesory Dolby Virtual Speaker lub DTS Virtual daje doskonałe, niezwykle wiarygodne efekty.

Solidne wykonanie, doskonałe brzmienie, wysokiej jakości obraz.

Solidne wykonanie, doskonałe brzmienie, wysokiej jakości obraz.

Konfiguracja urządzenia, wyposażonego w wysokiej klasy przetwornik audio AL24, jest łatwa. Przyciskając umieszczony na pilocie klawisz Home, uruchamiamy dobrze opracowane menu, za pomocą którego określamy ustawienia kolumn, wybieramy tryby pracy sekcji wideo, a nawet konfigurujemy sieć komputerową (dwa kontrolery - kablowy Ethernet i bezprzewodowy Wi-Fi - umożliwiają np. słuchanie radia internetowego czy odtwarzanie muzyki z komputera).

Denon S-302, który obsługuje także pliki MP3, WMA, AAC i FLAC, wyposażono w specjalne gniazdo do podłączenia przenośnych odtwarzaczy iPod (kabel znajduje się w komplecie) oraz złącze USB, które umożliwia odtwarzanie muzyki zapisanej na dyskach flash czy dyskach twardych z interfejsem USB.

W sekcji wideo zestawu zastosowano zaawansowany procesor DCDi FLI-2310 Faroudja, odpowiedzialny za progresywne skanowanie i skalowanie rozdzielczości obrazu do trybu 1080p (na wyjściu HDMI).

Werdykt

Werdykt

Generowany przez urządzenie obraz, którego parametry można regulować w dość szerokim zakresie, ma wysoką jakość, jest kontrastowy i ostry, z dobrze nasyconymi, naturalnymi barwami.

Potencjalni rywale

KEF KIT200 9900 zł

Atrakcyjne stylistycznie, dobrze wykonane combo, oferujące doskonałe brzmienie w stereo. Jakość obrazu na przeciętnym poziomie.

Harman/Kardon HS 250BQ 5299 zł

Dobrze wyposażony zestaw 2.1 generujący wysokiej jakości dźwięk i obraz.

Informacje

Typ combo 2.1

Cena 6995 zł

Dystrybutor Horn Distribution www.horn.pl

Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, kompresja dynamiki, odtwarzanie MP3, WMA, WAV, JPEG, DivX, tuner radiowy z RDS, progresywne skanowanie, skaler rozdzielczości do 1080p, obsługa iPoda, Dolby Headphone, konwersja sygnału wideo kompozytowego i S-Video do komponentowego

Złącza HDMI, 2 wejścia kompozytowe i S-Video, wejście i wyjście komponentowe, 2 wejścia (koncentryczne i optyczne) oraz 1 wyjście cyfrowe audio (optyczne), wejście audio minijack, wejście do podłączenia iPoda, RS232C, 3 wejścia liniowe audio, Ethernet, remote control