Denon S-302

Bardzo udany, choć kosztowny, zestaw kinowy 2.1 z dobrej klasy głośnikami i ciekawym zestawem funkcji użytkowych.

Bardzo udany, choć kosztowny, zestaw kinowy 2.1 z dobrej klasy głośnikami i ciekawym zestawem funkcji użytkowych.

Denon S-302

Do redakcyjnych testów trafił Denon S-302 - najnowszy model trzykolumnowych zestawów combo w katalogu tego producenta. Atrakcyjny stylistycznie S-302 ma niewielką jednostkę centralną, połączoną jednym specjalnym kablem z subwooferem, w którym ukryto wszystkie wzmacniacze mocy.

Denon S-302

Pilot - Wygodny w obsłudze, dwustronny - po jednej stronie podstawowe klawisze, po drugiej pod klapką rzadziej używane.

Z kolei do kolumny basowej kablami z nietypowymi końcówkami podłączane są dwa przednie głośniki. Głośniki frontowe mają solidne, płytkie obudowy (można je zawiesić na ścianie lub ustawić na dołączonych w zestawie podstawkach) i emitują dźwięk dwukierunkowo, co pomaga w emulacji efektów przestrzennych.

Subwoofer, wyposażony w 20-centymetrowy głośnik zasilany 200 W wzmacniaczem, został rewelacyjnie dostrojony do kolumn satelitarnych. Kolumna niskotonowa oferuje dynamiczny, głęboki bas, świetnie uzupełniający pasmo kolumn satelitarnych. Te zaś grają obszernym, pełnym dźwiękiem.

Denon S-302

Ich brzmienie jest zrównoważone, czyste i przestrzenne, niezniekształcone nawet przy pełnej mocy wzmacniaczach. Symulacja dźwięku przestrzennego realizowana przez procesory Dolby Virtual Speaker lub DTS Virtual daje doskonałe, niezwykle wiarygodne efekty.

Denon S-302

Solidne wykonanie, doskonałe brzmienie, wysokiej jakości obraz.

Konfiguracja urządzenia, wyposażonego w wysokiej klasy przetwornik audio AL24, jest łatwa. Przyciskając umieszczony na pilocie klawisz Home, uruchamiamy dobrze opracowane menu, za pomocą którego określamy ustawienia kolumn, wybieramy tryby pracy sekcji wideo, a nawet konfigurujemy sieć komputerową (dwa kontrolery - kablowy Ethernet i bezprzewodowy Wi-Fi - umożliwiają np. słuchanie radia internetowego czy odtwarzanie muzyki z komputera).

Denon S-302

Denon S-302, który obsługuje także pliki MP3, WMA, AAC i FLAC, wyposażono w specjalne gniazdo do podłączenia przenośnych odtwarzaczy iPod (kabel znajduje się w komplecie) oraz złącze USB, które umożliwia odtwarzanie muzyki zapisanej na dyskach flash czy dyskach twardych z interfejsem USB.

Denon S-302

W sekcji wideo zestawu zastosowano zaawansowany procesor DCDi FLI-2310 Faroudja, odpowiedzialny za progresywne skanowanie i skalowanie rozdzielczości obrazu do trybu 1080p (na wyjściu HDMI).

Denon S-302

Werdykt

Generowany przez urządzenie obraz, którego parametry można regulować w dość szerokim zakresie, ma wysoką jakość, jest kontrastowy i ostry, z dobrze nasyconymi, naturalnymi barwami.

Potencjalni rywale

KEF KIT200 9900 zł

Atrakcyjne stylistycznie, dobrze wykonane combo, oferujące doskonałe brzmienie w stereo. Jakość obrazu na przeciętnym poziomie.

Harman/Kardon HS 250BQ 5299 zł

Dobrze wyposażony zestaw 2.1 generujący wysokiej jakości dźwięk i obraz.

Informacje

Typ combo 2.1

Cena 6995 zł

Dystrybutor Horn Distribution www.horn.pl

Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, kompresja dynamiki, odtwarzanie MP3, WMA, WAV, JPEG, DivX, tuner radiowy z RDS, progresywne skanowanie, skaler rozdzielczości do 1080p, obsługa iPoda, Dolby Headphone, konwersja sygnału wideo kompozytowego i S-Video do komponentowego

Złącza HDMI, 2 wejścia kompozytowe i S-Video, wejście i wyjście komponentowe, 2 wejścia (koncentryczne i optyczne) oraz 1 wyjście cyfrowe audio (optyczne), wejście audio minijack, wejście do podłączenia iPoda, RS232C, 3 wejścia liniowe audio, Ethernet, remote control