Denon sam się dostroi

W maju do polskich sklepów trafi pierwszy model z nowej serii amplitunerów Denona – AVR-3805. Urządzenie to dysponuje 7-kanałową końcówką mocy po 170 W na kanał. Posiada ponadto wszystkie dostępne aktualnie dekodery dźwięku surround z najnowszym Dolby Pro Logic IIx włącznie. Całość będzie można skalibrować z pomocą dołączonego mikrofonu współpracującego z procesorem aplitunera.

Denon sam się dostroi

Najnowszy model Denona wyposażony jest w siedmiokanałową końcówkę mocy z 170 W na kanał (przy 6 Omach), dekoduje wszystkie formaty dźwięku dookólnego łącznie z siedmiokanałowym Dolby Pro Logic IIx oraz posiada możliwość konfiguracji wielostrefowej.

Dzięki zastosowaniu komponentów, zarezerwowanych dotąd dla dużo droższych urządzeń, (w tym nowoopracowanego układu DSP o zwiększonej dwukrotnie, w stosunku do poprzedniego modelu, mocy obliczeniowej i układu AL24 zwiększającego – po raz pierwszy dla wszystkich kanałów - rozdzielczość sygnału cyfrowego) AVR-3805 potrafi dużo więcej niż jego poprzednicy.

Denon sam się dostroi

Skomplikowana technologia została ujarzmiona dzięki zastosowaniu w pełni automatycznej kalibracji ustawień poziomów kanałów i EQ. Odpowiada za nie, będący na wyposażeniu, mikrofon i układ analizujący generowane w głośnikach tony testowe. Dzięki temu w prosty sposób uzyskujemy idealny dźwięk dla danego pomieszczenia (pod względem opóźnień, poziomu i charakterystyki częstotliwościowej).

AVR-3805 wykorzystuje trzecią generację własnego rozwiązania Denona, wielokanałowego i bezstratnego połączenia cyfrowego audio pomiędzy odtwarzaczem DVD a wzmacniaczem Denon LINK 3rd, pozwalającego na przekaz sygnału DVD Video, DVD Audio i SACD. Jego zastosowanie w znaczący sposób poprawiać ma jakość brzmienia.

W sekcji wideo zastosowano układ konwersji obrazu pozwalający na zamianę sygnału kompozytowego wideo (RCA) lub S-Video na najlepszy – komponent wideo. Zyskują na tym źródła które wyjściem komponentowym nie dysponują – np. tunery TV cyfrowej czy magnetowidy.

Amplituner, dzięki elastyczności w konfiguracji końcówek mocy, może być wykorzystany do zasilania i obsługi 2 lub 3 niezależnych stref dźwięku lub/i obrazu (np. dodatkowo kuchni i sypialni) a całości dopełnia (z wykonanym w nowatorskiej technologii wyświetlaczem elektro-luminescencyjnym) uniwersalny pilot zdalnego sterowania.

Cena urządzenia to 6995 zł.

Najważniejsze cechy:

-Auto Setup / Auto EQ (mikrofon na wyposażeniu)

-7 x 160W (6 Ohm)

-DD, DD-EX, DTS, DTS-ES, DTS 96/24

-Dolby Pro Logic IIx, HDCD

-Denon Link 3rd

-AL24 dla wszystkich kanałów

-Obsługa 3 stref (multiroom)

-pełna konwersja wideo

Dystrybutor:

http://www.horn.pl